Rafał Ziemkiewicz: nie szanuję Owsiaka, ale nie widzę powodu żeby zwalczać WOŚP

wSensie.tv

111K wyświetleń222

  Dlaczego Polska okazała się niedostosowana do europejskich wartości i nie spełnia standardów europejskich? Czym skompromitowali się sędziowie na Marszu Tysiąca Tóg? Dlaczego Hiszpania wypisała się z Unii Europejskiej? W jaki sposób Grodzki złamał konstytucję? Czemu Jurek Owsiak zawdzięcza swój sukces i dlaczego potrzebne jest nam piękno? O tym i innych kwestiach porozmawiają w "Polsce na serio" Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka- Frąckiewicz.
  Dwaj publicyści - Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  Opublikowany 9 dni temu

  Komentarze

  1. Dionizy Szajbel

   Swietne.

  2. L P

   Ja już rzygam owsiakiem I jego orkiestrą. Zrobił się z tego cyrk na który każdy wali drzwiami I oknami . Miejsce w którym trzeba się pokazać. Ot to ta cała dobroć. Na pokaz .

  3. des g

   Was się nie da niestety słuchać. Zazdrośnicy. Jurek się wcale nie dorobił a jeśli coś ma to bardzo ciężko na to pracuje a wy nie pracujecie a tylko gadać się nauczyliście a nie ciężko pracować. Zazdrośnicy.Trzymka gadułki.

  4. des g

   Okularnik. Wyzywasz Pan ludzi od okularników a sam ma Pan okulary na nosie. Pozdrawiam i niech Pan pomyśli co Pan mówi zanim Pan coś powie.Jedni są od gadania a inni są od robienia ciekawych rzeczy w życiu. Wy jesteście od gadania i nic więcej. Chcielibyście miedź tyle pozytywnej energii co Jurek i żeby tyle ludzi było z wami jak jest z Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Jurkiem. Zazdrośnicy. Zazdrość w was jest. Trzymajcie się chłopaki.

  5. des g

   Zazdrościcie Jurkowi , że ma w sobie tyle energii w sobie. On działa a wy gadacie. On jest w energi a wy gadacie tylko a Jurek z ludźmi ich pozytywną energią robi super rzeczy a wy tylko gadacie. Trzymajcie się.

  6. des g

   Nikt ale to nikt mnie nie powstrzyma od pomagania potrzebującym dzieciom ale i dorosłym osobom jeśli taką pomoc będą ode mnie potrzebować.

  7. des g

   Przez następne miliard miliardów lat i wieków Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała i ja i milionów , dziesiątki miliony ludzi w Polsce i za granicami naszego kraju będzie pomagać. Bądźcie z pozytywną dobrą energią i zło dobrem zwalczajmy.

  8. des g

   Pamiętajcie zło dobrem zwalczaj. Dobro zawsze jest silniejsze i wygra zawsze ze złem. Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać każdego roku przez następne 77777777777777333467876443444557887655433447899888 ......................... Forever bo dobro jest w ludziach i ludzie potrzebują pomagać innym potrzebującym naszej pomocy. Pozdrawiam.

  9. Anabuki S.

   dwa pajace pajacujom.

  10. Jarosław Kaczysta

   Jaskrawo widodzne zjawisko. Ewolucja wsteczna. Wracamy ewolucyjnie do poziomu małpy.

  11. Groth x

   skoro to tylko skromna opinia pana Ziemkiewicza na temat pana Owsiaka to i tak nie ma się czym nią przejmować

  12. Jurek 1989

   Przede wszystkim to dzięki Panowie za trochę śmiechu i prawdy. owsiak to złodziej,oszust,malwersant,cwaniak. Wg."gejzety wybiórczej" z 2013 roku to owsiak zagarnął do 30% z tego co zebrałs WOŚP.

  13. Thorian Kel

   min 18:59 ... co do pytania: to nie czy jest i gdzie, tylko kiedy panie Rafale. WOSP to pospolity plagiat tzw. "WINTERHILFSWERK" lat trzydziestych. (o)wsika ubolokumple zerżnęli od postępowych Niemców wszystko, nawet czerwony kolor puszek. Winterhilfswerk, pomoc zimowa. Wolontariusze z czerwonymi puszkami rozdawali małe odznaki… ----> "serduszka" niezwykle.com/pomoc-zimowa-winterhilfswerk/ (...) Historycy Karol Grünberg i Bolesław Otręba tak ją opisywali w swojej pracy: organizowano różnorodne akcje, mające na względzie integrację obywateli Rzeszy wokół zadań, jakie wyznaczyła NSDAP. Tak na przykład Goebbels ogłosił jesienią 1933 roku akcję tzw. pomocy zimowej („Winterhilfswerk”), pomyślaną jako świadczenie na rzecz bezrobotnych i ich rodzin. Akcja została tak rozpowszechniona, iż stała się składnikiem życia codziennego. Co miesiąc sprzedawano nalepki, które nabywcy natychmiast umieszczali na drzwiach wejściowych do mieszkań, aby uchronić się przed natarczywością kwestarzy. Zbiórki prowadzono także na ulicach, a uczestniczyli w nich ludzie znani z ekranów kin, sportowcy i przywódcy partyjni. „Deutsche Allgemeine Zeitung” z 4 grudnia 1938 roku donosiła, że jeden z punktów zbiórki darów obsługiwany był przez ministra spraw zagranicznych von Ribbentropa. Minister, jak relacjonuje gazeta, wyraził zadowolenie z ofiarności berlińczyków. p. s. rok 2013,... "Herr tusku, jak relacjonuje GW, wyraził zadowolenie z ofiarności warszawiaków i reszty mniej piśmiennych pelikanów. 😉 Pozdrawiam

  14. Ireneusz Gawrylow

   Syn Palkownika MO z PRL Owsiak wychowany w domu kierowanym przez ojca milicjanta nieszeregowego przeciez musiał wynieść z domu „wartości „szczególne !Tego nie szło obejść !To ojciec Owsiaka i jego układy z SB wymyślił numer z Orkiestra !Syn stał się wykonawca „przedsięwzięcia „przynoszącego milionowe dochody ,żerując na naiwności (dobroduszności) Polaków !Wykorzystanie zwykłych przeciętnych Polaków to mało ,rodzinka Owsiakow wspierana przez służby wykorzystała świadomie Polskie Media !Przebiegle świadome działania specsłużb !Jestem ciekawy kiedy się dowiemy o ukrytych kontach w obcych bankach rodzinki i blisko zaangażowanych w „przedsięwzięcie „!

  15. Aga Ma

   Te awantury są po to aby Polska została znienawidzona przez świat i Europę, a sami Polacy byli dalej ogłupiani i skołowani. Polacy NIE dajcie się wciągnąć w tą nagonke nienawiści. To już było, przed II wojną, rząd wyjechał (uciekł) a naród został wymordowany, zniszczony. Wyślą młodych Polaków na wojnę jako mięso armatnie a sami będą ewakuowani przez wojsko USA obecne na naszym terenie. A później wrócą na ZGLISZCZA jako rzekomo prawowity rząd by odbudować POLIN i wprowadzić nową judaistyczną nacje.

  16. Mastarz _VC

   W paru miejscach R. Ziemkiewicz nie skończył swojej myśli, do której dążył, bo R. Otoka wchodzi w słowo z historyjkami poza kwestią omawianą przez R. Ziemkiewicza nie pozwalając mu skończyć, a R. Ziemkiewicz nie wraca już do celu wypowiedzi zasypany innymi informacjami. Dla mnie to przeszkadza w odbiorze ich rozmowy. Taki ma już styl, jego prawo :)

  17. krzyfur

   "jak wszyscy stojá to Korwin usiádzie, jak by oni wszyscy nagle usiedli to wtedy by Korwin wstal" - Korwin jest podwójnym opozycjonistá...

  18. 2222 222

   Grodzki lapowkarz

  19. 2222 222

   W Polsce sądy to mafia

  20. 2222 222

   Owsiak nie rozlicza się z pieniedzy i coraz mniej jest darczyncow

  21. Krzysztof Kudlinski

   Union Syndicale des Magistrats twierdzi, że zdjęcia zostały poddane manipulacji, aby widzowie uwierzyli, że chodzi o represje skierowane przeciwko manifestującym sędziom francuskim. Według sędziów z Francji w rzeczywistości, jeden z dwóch filmów przedstawia adwokatów podejmujących akcję blokowania wejścia głównego do Pałacu Sprawiedliwości w mieście Rouen w dniu 7 grudnia 2018 roku. Drugie wideo przedstawia zaś manifestację adwokatów próbujących dostać się do wnętrza budynku Sądu Kasacyjnego, gdzie miała miejsce, w dniu 10 stycznia bieżącego roku, publiczna prezentacja, w obecności Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezesa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. "Wasz rząd próbuje posłużyć się przykładem Francji dla zmiany waszej ustawy ustrojowej twierdząc jakoby-wedle niego-»sytuacja sędziów jest mniej korzystna we Francji, niż w Polsce«. Dla wsparcia powyższego twierdzenia, aktualnie w Polsce upubliczniono dwa nagrania wideo, przedstawiające francuskie siły porządkowe występujące naprzeciw manifestantów ubranych w togi," piszą przedstawiciele największego związku sędziów we francuskim systemie sądownictwa. Chodzi o nagranie, które obiegło media społecznościowe (pokazane także przez propagandową TVPis), na którym widać interwencję francuskiej żandarmerii podczas protestu prawników.

  22. Zbigniew Sosnowski

   Czy Ziemkiewicz, apologeta "prezydenta" Dudy, nie zauważa dziwnego zachowania swojego idola, wyraźnie naśladującego w czasie publicznych występów, niejakiego Mussoliniego. I to chodzi zarówno o mimikę jak i faszystowską zawartość "wywodów". Ja osobiście mam też podejrzenia, że Duda (jestem tym szczerze zmartwiony) jest chory psychicznie i choroba jest dosyć zaawansowana. Myślę, że najbliższe otoczenie Dudy (a zapewne i Jarosław K.) zdają sobie z tego sprawę.

  23. Zofia Kowalska

   Manipulacja ludźmi na tym właśnie polega, że sprawy formalnie dobrej ("ratujmy narodzonych") używa się w celach ideologicznie złych (nie wspominam o prywatnych korzyściach). Kto jest w stanie, niech zrozumie.

  24. M Bl

   P Rafale dzien bez pana dyskusji to dla mnie stracony dzien

  25. artur hans milanowski

   Byliśmy, czego się ciągle wstydzić ,zaborów nie ma pipy

  26. Rejestr Rejes

   Idąc Waszym tropem, nie rzucajmy na tracę bo to wspiera pedofilię i patologię w kościele katolickim. Brawo ludzie za rozsądne myślenie. Wam chyba już całkowicie rozum wyprała.

  27. Jacek Borowik

   Odnośnie dzików: to nie wszystkożerność dzików powoduje ich zapasożycenie, Panowie. Zwierzęta roślinożerne i mięsożerne też mają pasożyty. I my podobnie. I nawet księża! A Trichinella spiralis to po polsku włosień (pluralis: włośnie) - to info dla naszego ukochanego Polonisty! A co do głębokiej wiedzy P.T. Rolników o przyrodzie, to pamiętam artykuł o rolniku, który zwalił z dachu swej chałupy bocianie gniazdo. Zapytany dlaczego tak postąpił, odparł, że nie chce mieć już więcej dzieci... Rzeczywiście, godna podziwu wiedza z zakresu biologii rozrodu... Włączcie koniecznie do programu.

  28. Krys Kast

   Rafal ma zly wplyw na Rafala :)

  29. axiom1

   Towarzysze,..Po wyborach w 2015, Duda zrezygnowal z czlonkostwa sekty PIS aby sie stac "prezydentem wszystkich polakow". Oczywiscie to klamstwo, jego rezygnacja z czlonkstwa sekty PIS byla tylko sybolicznym aktem obludy do polkniecia przez oglupionych polakow. Ale ta formalnosc stala sie. Teraz fakty sa takie. Duda nie jest czlonkiem PIS i PIS nie ma prawa nominowac go na kandydata w wyborach prezydenckich. PIS moze nominowac na kandydata tylko z czlonkow swojej partii. I co najwazniejsze, Duda NIE MA PRAWA do kasy na kampanie wyborcza od PIS-u czyli od podatnika. Duda kandydat na prezydenta na nastepne 5 lat musi finansowac sie sam tak jak inni kandydaci spoza glownych partii sejmowych ktorzy nie dostaja dotacji z budzetu. Tej formalnosci nalezy dopilmowac. Juz teraz wszyscy kandydaci w nadchodzcych wyborach prezydenckich winni pozyskac nakaz sadowy by nie dopuscic to falszerstwa. jezli tego nie zrobia to sa gowno warci.

  30. nealanilove life

   Owsik' to zlodziej komuch czerwony .

  31. Grażyna Urbanowicz

   Im wyższy podatek na biznes-zdrowie,tym wyższe dochody lekarzy. Nic na naprawę związaną z szpitalami itd. Naprawcie system, uszczelnijcie, a to, co dajemy wystarczy bez Owsiaka. jako pacjentka nie mam z tego nic, lekarze nie chcą dawać na badania, nawet podstawowe, wyniki ukrywa się w komputerze, choć mój wynik należy do mnie itd Grosza nie dam na jakiegoś Owsiaka. Owsiak do roboty, łopata w łapę i na pole lub do kopalni.

  32. Grażyna Urbanowicz

   Popieram wypowiedź pana Markowskiego, tak- wszyscy wolontariusze zbierają datki pod kościołami, choć pan Owsiak z Kościołem nie " pod rękę". Biedne, zmanipulowane dzieciaki,myślą że robią coś dobrego a może nauczyciele im kazali, jakieś "punkty"...O kiedy się przyjrzałam bliżej sprawie, już nie daję "podatku"....

  33. Iranda

   Trochę się Panowie mylicie co do nieistnienia akcji podobnych do WOŚP - tzw. "telethony" są bardzo popularne, nie mówiąc już o koncertach typu "Live Aid". Natomiast moim zdaniem wszelkie fundacje powinny podlegać ścisłej kontroli skarbowej i powinien obowiązywać nakaz przeznaczenia określonego minimum przychodów na cele dobroczynne, np. 90% (rozumiem, że personelowi należy płacić pensje, ale główną część roboty powinni wykonywać wolontariusze, w końcu to ma być dobroczynność) żeby tzw. dobroczynne akcje nie były dojną krową dla krewnych i znajomych, z przeznaczeniem paru groszy dla potrzebujących.

  34. Kontrfederat Barski

   Kiedyś był Senat. Teraz Grodzki jest Se Nad.Tzn Uber Alles. A Owsik... jak wiemy w każdej dupie się potrafi urządzić, więc i melon złoty,i mrówka cała...W ogóle dzisiaj mamy taką polskość jednorazowego użytku: katolicyzm,raz w roku spowiadać się i komunię św przyjmować, raz zrzucić się na orkiestrę, raz marsz, raz do roku rozliczyć PIT, i już jesteśmy uczciwym,dobroczynnym wierzącym Polakiem patriotą. A reszta roku wszystko w dupie,i dla tego rozwija się właśnie Gender

  35. Tomasz Literacki

   Uważam, że pompowanie Fronckiewicza przy pomocy Ziemkiewicza szkodzi Ziemkiewiczowi a Fronckiewiczowi nie pomaga.

  36. Michal Xinski

   Ja Panu Ziemkiewiczowi wytłumaczę co jest nie tak z WOŚP. Otóż w całej WOŚP nikt nie działa charytatywnie. Na żadnym poziomie. Dlaczego? Otóż. Ludzie, którzy wrzucają pieniądze do puszek robią to dla tych naklejek, które są "must have" w korporacjach, uniwersytetach trzeciego wieku czy szkołach. Dzieci żebrzące na ulicach biorą udział w wyścigu szczurów, które więcej użebrze. Owsiak robi to wyłącznie dla forsy, którą doi ze spółek-córek. A korporacje, które pompują WOŚP robią to dla szmalu, ponieważ się reklamują.

  37. Sal197777

   Uwielbiam sluchac Pana Rafala Ziemkiewicza

  38. Mikasa Ackerman

   WOŚP i impreza dla dzieci z panią tańczącą na rurze - nczas.com/2020/01/16/gigaskandal-do-konca-swiata-i-jeden-dzien-dluzej-taniec-na-rurze-przed-dziecmi-spadla-kusa-spodniczka-video/

  39. Artur Czekalski

   Brawo! Świetna ocena tego "byznesu" i obłędu Owsiaczego. Lebię pana Ziemkiewicza ale niestety, co do kwestii klimatu, to opowiada straszliwe brednie. "Do Rzeczy" o klimacie - komentarz plsel.info/video/wideo/sYDPuaGYX6F3iXY.html Gorąca kwestia - czyli kto/co zmienia nam klimat? plsel.info/video/wideo/u2ijqHm-dmWbgWk.html Globalne ocieplenie: czemu jesteśmy bierni i co możesz zrobić, by je ograniczyć? plsel.info/video/wideo/z57Br4O_o56soWE.html ! Czy globalne ocieplenie jest faktem? | Marcin Popkiewicz plsel.info/video/wideo/q5m1zaCuZXuHh2U.html ! Odpowiadam Stanisławowi Michalkiewiczowi plsel.info/video/wideo/qazbu6K2qoRukoI.html Takich zmian klimatu to dawno nie było... plsel.info/video/wideo/rIzEppvbgoKGqXI.html

  40. Ryszard Zaręba

   Spółki Owsika Złoty Melon , niezłe złote mielony mu przynoszą. Druga spółka nazywa się Mrówka Cała. To te dzieciaki jak mrówki zbierają pieniążki żeby Owsik i jego rodzinka zerowala na uczuciach ludzkich

  41. Dorota Golebiowska

   Oda do mlodosci

  42. Mariusz Sosik

   Polska na serio hmm......

  43. Magda Olas

   Panie Rafal O. ,facet ma byc przystojny a nie piekny.U pana blysk w oku wystarczy.

  44. Noemi

   Wszystkie resortowe, śmiecie, dobrali się do mediów,mają wtyki!!!! jak Owsiak Wojewódzki itp, to są szkodniki Polski

  45. Radziecki Bolszewik

   dzieci tez są prezesiątkami :)

  46. xyz

   Jeju w jakiej ja rzeczywistosci żyłem, że nie wiedziałem o istnieniu tego programu rozrywkowego !! Polecam serdecznie można się pośmiać...tylko nie obrażajcie innych program będzie dużo lepszy.

  47. zen

   ..Europa pokazuje nam ,że jeśli będziemy pałować buntujących się to UE nas pochwali,nic tylko brać dokładnie przykład z Francji,problem jest taki,żeby być tylko w tej właściwej partii !!

  48. Anto n363

   Dziki zaorały mi całe pola jak tak dalej będzie to szkoda coś robić będziemy jeść chemie cała gębą Ale za szkody nie ma kto płacić ,a może zieloni idioci będą płacić

  49. Anto n363

   Nie zgadzam się z Ziemkiewiczem Owsiak niech się wyczyści z afer rodzinnych fakturowych fundacji które nabijają portfele Panie Rafale tak nie może być bo to Owsiak to mu wolno I jeszcze słyszałem od ludzi pracujących w szpitalu ,że te sprzęty w większości są nie używane To nie Owsiak tylko ludzie dają za pośrednictwem ich pracodawców którzy ludzi łupią i nie wiedząc o tym I firmy sprzedające sprzęt to firmy powiązane z Owsiakiem

  50. Marcin 123

   I tak wolę dać na WOŚP niż oszustowi z torunia

  51. Tomasz Wójcik

   Właśnie! Mam wielu rolników w rodzinie i wiem, że to wcale nie są chłopki w gumofilcach i drelichach (gatunek kompletnie nieomal już wytępiony. Tak a propos panie i panowie ekologowie może by tak jakaś mała akcja mająca na celu ratowanie ginącej na naszych oczach populacji?). Nie bynajmniej! To wysokiej klasy specjaliści od zarządzania wielko-areałowymi farmami. Otwarci na innowacje, chłonący wiedzę i nie bojący się ryzyka.

  52. Tomasz Wójcik

   Właśnie! Mam wielu rolników w rodzinie i wiem, że to wcale nie są chłopki w gumofilcach i drelichach (gatunek kompletnie nieomal już wytępiony. Tak a propos panie i panowie ekologowie może by tak jakaś mała akcja mająca na celu ratowanie ginącej na naszych oczach populacji?). Nie bynajmniej! To wysokiej klasy specjaliści od zarządzania wielko-areałowymi farmami. Otwarci na innowacje, chłonący wiedzę i nie bojący się ryzyka.

  53. Jolanta s

   Dla mnie WOSP to skandaliczne ponizanie podatnikow gdyz to podatnicy utrzymuja sluzbe zdrowia a Owsiak tylko daje prezenty jak dobra ciocia.Ale dobra ciocia niw bedzie nalepiala naklejek co dala dziecku imowila ze dzieki niej twoje dziecko zyje!Zobaczcie jak pluja na 500 plus ,to chyba swiadczy o stosunkuPolakow do dzieci.

  54. Jacek Galant

   Nie chodzi o sam pomysł Panie Ziemkiewicz,ale o to w co świetną idee pomocy ludziom przez innych ludzi "pozostało z tego dziś i do czego nawołuje J.Owsiak,kogo popiera i co mówi.Nieciekawe refleksje wywołała też akcja Matkikurka której zebrane dowody daja do myslenia.Więc niech Pan nie udaje,że nie wie Pan w czym problem.Poza tym prosse sobie sprawdzić,co dzieje się ze sprzętem kupowanym przez WOŚP za przekazane przez wspaniałych,ofiarnych rodaków.Moje dodatkowe zastrzeżenia natomiast budzą te kończące akcję "spędy" młodych ludzi na sodomsko-gomorskie paskudne orgie nazwane "Koncertem"Przecież można by inaczej nie? Ci młodzi wolontariusze prawie dzieci,zasługuja na szacunek i coś więcej niż burdel w błocie zmieszanym ze szczynami....

  55. Tomasz Wójcik

   Właśnie dlatego WOŚP osiągnęła tak ogromny sukces: On sprzedaje poczucie "wspaniałości" niektórym Polakom. Jacy to my jesteśmy wspaniali! Dajemy kasę na biedne dzieci! Tacy jesteśmy współczujący! Tacy otwarci i wielkoduszni! A tak na prawdę "u Owsiaka" Polacy kupują wraz z serduszkiem złudzenie dobroczynności. Bo to wyraz zwyczaju. a nie empatii. Jak ulał pasuje tu definicja, że pruderia (w tym wypadku - gra pozorów) to hołd jaki występek składa cnocie. My, Polacy składamy hołd empatii, ale na zasadzie Hołdu Pruskiego jaki składali naszym królom krzyżaccy mistrzowie: Kornie (choć bez przesady) i na pokaz. Niech łopoczą sztandary, niech wiwatuje tłum. Odbębniamy przedstawienie i basta. Do następnego stycznia....

  56. 0alkl

   Jakim cudem można mieć czyste sumienie prowadząc program z Ziemkiewiczem, ale wypiąć się na Staszka, bo "pierd glupoty"

  57. Grzegorz Debkiewicz

   jesteście SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  58. Gosia Skoneczna

   Masakra program po co tu wchodziłem jedna wielka żenada

   1. Ala Górnik

    Gosia czy Rafalala?

  59. Tomasz Woliński

   No wypadało by przejąć pozytywne wzorce z poświęconej Europy

  60. hypnotize mind

   Ziemkiewicz to stan umysłu