Jarosław Kaczyński: polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników

Polskie Radio

Polskie Radio

37K wyświetleń240

  - Rozmawiałem z prezesem Narodowego Banku Polskiego i on mi przedstawił pierwsze szacunki, czy to wpłynie źle na gospodarkę. Nic z tych rzeczy - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński o planowanym podniesieniu płacy minimalnej. Zarzuty, że po uzależnieniu składek ZUS od dochodu wysokość opłacanych danin wzrośnie, nazwał "oszustwem".
  Więcej: polskieradio24.pl/7/129/Artykul/2366543

  Opublikowany 3 miesięcy temu

  Komentarze

  1. Koladder Aviatik

   Kaczynski tak pierdoli i pierdoli i niedługo sprzedadzą naszą miedź i srebro dla stanow zjednoczonych czy Kanady bo po co nasze panstwo ma zarabiac na zlozach wartych miliardy.

  2. Koladder Aviatik

   Kaczynski tak pierdoli i pierdoli i niedługo sprzedadzą naszą miedź i srebro dla stanow zjednoczonych czy Kanady bo po co nasze panstwo ma zarabiac na zlozach wartych miliardy.

  3. Koladder Aviatik

   Jeszcze zrobcie porzadek z supermarketami. Wystarczy zakaz sprzedazy zywnosci z zawartoscią chemii. Zadnych norm na chemie albo sprzedajemy jedzenie albo chemie. To nie sklepik ciapaka gdzie proszek do prania lezy na półce z jedzeniem.huja robi ten Kaczynski, Z sądami tez głupa palą zwe cos robią a wtym czasie nasz żyk prezydent podpisuje weto na ustawe przeciwko komunistycznym sądom to jedna banda huja komunistów.

  4. Koladder Aviatik

   Jeszcze zrobcie porzadek z supermarketami. Wystarczy zakaz sprzedazy zywnosci z zawartoscią chemii. Zadnych norm na chemie albo sprzedajemy jedzenie albo chemie. To nie sklepik ciapaka gdzie proszek do prania lezy na półce z jedzeniem.huja robi ten Kaczynski, Z sądami tez głupa palą zwe cos robią a wtym czasie nasz żyk prezydent podpisuje weto na ustawe przeciwko komunistycznym sądom to jedna banda huja komunistów.

  5. Jakov Fedorowicz

   Pan Prezes genialnie obala i przygważdża kłamstwa i wykręty neoliberalnych wyzyskiwaczy !

  6. Jakov Fedorowicz

   Niech żyje Jarosław Kaczyński ! Brawo PiS !

  7. MISTWP

   on już ledwo co mówi haha xd

  8. KONSERWATYSTA

   Kaczyński przestań truć Polaków zatrutym jedzeniem marionetko korporacji i wstań z kolan ty i twój brat wpuściłeś masonerię do Polski PIS PO JEDNO ZŁO

  9. Maria M

   PANIE KACZYNSKIE GDZIE SA PIENIADZE OBIECANE DLA NIEPELNOSPRAWNYCH OBIECANE OD PAZDZIERNIKA ! MOJA CORKA NIE JEST W STANIE DOTOBIC SOBIE BO JEK STAN ZFROWIS JEK NIE POZWALA NAWET JESV DAMODZIELNIE UBRAC SIE! XUS W RZESZOWIE MS NAS DALEKO W DUPIE! ILE MAM CZEKAC NA JSLMUZNE! ? JA HLOSOWALAM NA WaS ALE JUZ WIECEINJIE ZWGLOSUJE BO JESTESCIE OSZUSTAMI! LUDZI CHORYCH MACIE DALEKO W DUPIE JAK TE ZASRANE ZUSY! KTO MA ZNAKOMOSCI TO DOSTAL A JA ZLOZYLAM DOKUMENTY WE WTXESNIU OD PAZDZIERNIKA ROZPATRUJA A MOJE ZOSTAWILI NA KONIEC BO JIE MAM ZNAJOMOSCI! SZLAK CZLOWIEKA TRSFIA JUZ NA TO CO SIE WTPRAWIS W TAKIVH URXEDACH JAK ZUS! ?? TTTTTTTTTYY

  10. Nadoslawa Ralewak

   ..no tutaj na pewno nie moglo byc blokowania komentarzy...jednak zastanawiajace jest jak mozna byc tak obludnym...na oczach calej ludzkosci...pan panie kaczynski nie zdaje sobie sprawy z tego co pan robi ale to nie usprawiedliwia pana czynow za ktore ponosi pan kare juz przeciez teraz i to jeszcze nie koniec...nawet dla panskiego blizniaka tez nigdy konca nie bedzie...ale pan jest w koncu naprawde nikim przeciez ci co wspieraja ten system zla sa wazniejsi ale kary nie poniosa oczywiscie mniejszej!...chcialobysie zebyscie umiescili to wszedzie zeby wszyscy wiedzieli co ich czka...ale to nie jest takie proste zeby byc uczciwym tylko dlatego ze bedzie kara...wiec olewajcie to co tu pisze nie traktujcie tego powaznie-bo nie byloby fajnie gdyby najgorsze bydlo bylo najswietsze!...ze strachu przed karom!...z wyrozumialym pozdrowieniem jedynym ktorych nie bedzie wiecej...zgadnijcie kto!

  11. Leny

   "mały" ma jak zawsze najwięcej do powiedzenia w kwestiach, o których bladego pojęcia nie ma... Powinien popracować w Biedronce tak z pół roku za Biedronkową pensję. Rozdawać nie swoje pieniądze to chyba każdy umie...

  12. Albert Black

   Tylko KONFEDERACJA !!! Pis stale podnosi podatki a KONFEDERACJA chce je zmniejszyc i uwolnić nas od tej całej biurokracji !!! Zaoszczedzimy kupę kasy ! Tylko Konfederacja

  13. Zigo Rami

   Podajcie mi jeden kraj w którym sztucznie podnoszono pensje i to nie wywołało negatywnych skutków bo w Korei i na Węgrzech robiono to i wywołało to ogromna inflację i bezrobocie więc druga wenezuelo witaj w Polsce niestety

  14. tomasz owczarski

   Jarosław Kaczyński to ostatnia katolicka męda.

  15. Neo FromTheMatrix

   Kaczyński ty jesteś zwykłym pospolitym kłamcą. To niby dzięki wam jest lepiej ? Niby dlaczego ? Bo rozdaliście ludziom 500+ z ich własnych podatków a te pieniądze i tak wylądują spowrotem w budżecie bo ludzie wydadzą je na produkty które i tak są wysoko opodatkowane, więc jedną ręką dajecie ale drugą zabieracie. A pani redaktor już wstąpiła do PIS czy dopiero złożyła deklarację ?

  16. anna Kwietniewska

   Pani profesor ,ma bardzo błędne zdanie na temat klasy średniej ,klasa średnia jak najbardziej uważa , że każdy człowiek zasługuje na godne życie ,a nie na ubóstwo , a jeżeli już chce dzielić społeczeństwo na klasy to niech dzieli je według inteligencji i mądrości ,i chyba w tym przypadku znajdzie się w tej najniższej ... :) , pomimo wykształcenia ... :)

  17. Remigiusz Brojewski

   Pan Kaczyński mówi trochę od rzeczy. Czyżby nie znał skutków inflacji. Dzisiaj wynosi już ona ok 7% - biorąc pod uwagę "główny koszyk". Panie Prezesie! Trzeba iść drogą Orbana! Trzeba myśleć też o naszych dzieciach i wnukach. Mówi Pan niezgodnie z podstawowymi zasadami polityki pieniężnej. To się kupy nie trzyma. Topnieje siła nabywcza naszych oszczędności!

  18. Fotoman Trójmiasto

   Polityka wysokich płac jest przeciwko pracodawcom, wszystkim mikro i małym przedsiębiorstwom !!! Kto będzie w stanie utrzymać z nas małych pracodawców pracownika za 5000 pln ??? Bo właśnie tyle będzie kosztować koszt wynagrodzenia+podatku+ZUS pracownika w 2023 roku. Mnie nie, więc zwolnię ludzi, bo nie będę w stanie zarobić więcej, przy tak niskich marżach, jakie są w Polsce i nie zwiększę obrotów przy takiej dużej konkurencji. Ciekaw jestem ile firm ucieknie z Polski do Rumunii, Bułgarii. Wg PiS mieliśmy Polskę "w ruinie", a będzie Polska zrównana z ziemią, znikną nawet ruiny, czyli cała obecna średnia klasa.

  19. Robert SK

   PIS I TULKO PIS BRAWO

  20. puniek13

   obrzydliwy karakan……..

  21. IpudI

   Skoro czym wyższa płaca minimalna jest lepsza to podwyżcie ją do 20 000 zł. A co. Na socjalu nikt nigdy bogactwa nie zbudował. Wręcz odwrotnie...

  22. Robert Panicz

   a czy zrobi Pan coś w sprawie mikroprzedsiębiorców, którzy toną w długach? Na przykład duży procent osób prowadzących jednoosobową działalność jest sporo zadłużona..

   1. Arek Sontak

    miejmy nadzieję że to się zmieni, bo ekonomia padnie. Teraz był kongres faktoringu, liczę na poprawę sytuacji

   2. Bartosz Bednarek

    ​@Pola Rubinkova sposobem na zatory płatnicze może być faktoring. Ale większość chyba nadal nie wie, że sprawdza się on nie tylko w małych i średnich firmach ale także w jednoosobowych czy u freelancerów

   3. Pola Rubinkova

    Myślę że to raczej wynika z tego, że większe przedsiębiorstwa nie płacą mniejszym w terminie. Czasem nawet 90 się czeka..

  23. Jozef Kowalski

   BRAWO PANIE KACZYNSKI

  24. Phoenix Phoenix

   precz z homofobią, islamofobią,rusofobią,ksenofobią, lgtbqfobią, germanofobią,frankofobią,sinofobią mitem misji dziejowej,polskim mesjanizmem,panaslawizmem,polocentryzmem,chłopomanią,etnocentryzmem, statolatrią, etatyzmem, mitem ciosu w plecy(poczdam jałta,okrągły stół ,magdalenka, siekierka Mazowieckiego,smoleńsk)

  25. blondyn

   Efekt działań PiS będzie taki, że poszerzy się szara strefa, która i tak jest bardzo duża, szczególnie w budowlance. Mikroprzedsiębiorcy pozamykają działalności albo będą rejestrowali w Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji, tam mogą koszty prowadzenia działalności być niższe. A może tak by Państwo pomagało małym, walczyło z aliexpresem, gdzie są sprzedawane podróbki, chińczycy kopiują też polskie produkty i sprzedają je za bezcen z przesyłką gratis na cały świat, bo chiński rząd prowadzi dumpig wspierając swoje firmy. Powinno być cło na towary z aliexpress , tak zrobiono w Szwecji, Norwegi od 2020 roku. Tam się wspiera rodzimych przedsiębiorców, a u nas tylko doi . Ale czego oczekiwać od prezesa, który nie ma pojęcia o ekonomii albo od bankiera, który doił ludzi w banku, a teraz mikroprzedsiębiorców , będąc premierem rządu.

  26. blondyn

   Głosowałem na PiS , ale bardzo się zawiodłem na prezesie, myślałem, że to człowiek szanujący innych i ich pracę. Jestem mikroprzedsiębiorcą codziennie ciężko pracuję po 12 godzin. Państwo PiS dokłada mi tylko nowe obowiązki i obciążenia. Prezes dokłada obciążeń i jeszcze się zwraca do przedsiębiorców, że jak sobie nie radzą, to niech zmienią zajęcie. Czyli mam się zatrudnić na kasie w Biedronce, a on wspaniałomyślnie każe zapłacić mi wyższą pensję minimalną. To jest kraj w którym najlepiej się ma Lidl i Biedronka. Wspierane są koncerny, dla nich są zwolnienia podatkowe, strefy ekonomiczne, tereny od gmin, koncerny nie płacą podatków. Obniża się CIT, którego i tak się nie płaci.Większość zachodnich koncernów nie płaci podatku CIT w Polsce. A doi się tych słabych mikroprzedsiębiorców, albo wysyła się ich do pracy do koncernów, aby dla nich zrobić miejsce na rynku. Nie wiem czy to cynizm czy głupota. Ja nie chcę żyć w państwie żebraków, w którym liczy się tylko na socjal. Powinno się liczyć na swoje umiejętności i pracę. Powinna być nagroda za pracę, a nie lenistwo. A do prezesa to ja mam przesłanie - jak nie potraficie rządzić to zmieńcie zajęcie. Może już czas na emeryturę ? W krajach dobrobytu opłaca się prowadzić działalność w Wielkiej Brytanii są o wiele mniejsze obciążenia i tam gospodarka ma się dobrze, tam mikroprzedsiębiorcy mają się dobrze. Czas chyba na emigrację

  27. Emil Wencel

   Brawo panie Jarosławie tak trzymać, murem za wami.

  28. Marek Szewczyk

   Panie Jarosławie po wyborach niech rząd P.I.S weźmie za mordę każdego złodzieja z opozycji oni wszyscy powinni siedzieć w więzieniu będę głosował na P.l.S nareszcie Polska będzie wolnym bogatym krajem Polacy są z Panem

  29. mariuszorawski

   Żeby to miało krztę honoru to by sie to na pępowinie powiesiło.

  30. Asklepios

   "Zarzuty, że po uzależnieniu składek ZUS od dochodu wysokość opłacanych danin wzrośnie, nazwał "oszustwem"" Płaca na rękę 1800zł, całkowity koszt zatrudnienia 3000zł. 1200zł zabiera państwo Projekt kaczyńskiego : 4000zł brutto, pracownik dostanie z tego 2800zł. Państwo zabiera 2000zł. Calkowity koszt zatrudnienia 2800zł I to tylko przy dzisiejszych składkach.