Witamy na oficjalnym kanale o. Adama Szustaka OP. Znajdziesz tutaj rekolekcje, biblijne komentarze i inne kaznodziejskie projekty video o. Adama. Zapraszamy również na www.langustanapalmie.pl

 • 3 010
 • 269 220 959

Komentarze

 1. Elżbieta Gęgotek

  Pomódlcie się, proszę, za moją mamę o ulgę w cierpieniu i poprawę stanu zdrowia 🙏🙏🙏🙏🙏

 2. TOM G

  NOI :-) !

 3. magda c-ska

  plsel.info/video/wideo/22em2ILPqYeXoJQ.html a to o jodze

 4. Szar Jaw

  Okrutny, to malo powiedziane😀

 5. magda c-ska

  tu jest o wośp od bieżącego momentu ale warto całe oglądać plsel.info/video/wideo/3KqtkZbHiW-HfqQ.html siostra Michaela Pawlik OP

 6. Krzysztof Giżycki

  "Chwileczkę. A dlaczego ta świnia ma kły?"

 7. MissTrai

  To zdanie jest tak proste, a tak mądre. Będę je sobie powtarzać. Po prostu Pan Bóg powiedział że nie ❤️

 8. Odyseusz

  5:55 Nadużywanie przemy to faktycznie niedojrzałość, ale rozsądne stosowanie przemocy już nie. Czasami nie ma lepszego rozwiązania niż przemoc, pewnych warunkach jest to wręcz najlepsze rozwiązanie. Przemoc też może być dobrym rozwiązaniem np. chamy, prymitywy najbardziej boją się przemocy i jest to dla nich najlepsza forma nauki szacunku do innych, natomiast wszelkie formy dialogu traktują jako słabość. Poza tym nie każdy psychologiem i umie lub może na każdego wpłynąć słowami.

 9. Beata Pl

  ***fiat voluntas tua sicut in caelo et in terra*** genialne to dziecko. Troche zazdro z tym sloncem, ale niebawem wiosna, bedzie wiekszy zaciesz jak zacznie sie ocieplac. Z Bogiem paaaaa

 10. Daria Jezierska

  [Q&A] Moja mama chyba wypaczyła nauki sw. Hildegrardy, różne rzeczy można znaleźć w internecie na temat jej nauk, niektóre starałam się dzielić przez to jak dawno żyła ów święta, niektóre przez to, że ktoś chciał zrobić na tym pieniądze, ale do rzeczy. Moja mama wierząca kobieta, do kościoła codziennie rano chodzi, widzę, że wiara dla niej jest ważna, aleeee twierdzi, że jak się włoży agat pod język to będzie się mądrze mówić albo że kamienie górskie wyleczą Hashimoto albo że rubin na gołą skórę jest wielce niebezpieczny (?), bo tak rzekomo Hildegarda mówiła, tłumaczyłam, rozmawiałam z mamą, że tylko Pan Bóg może nam dawać umiejętności, których nie mamy i uzdrawiać nas, ale ona mówi, że kamienie przez Pana Boga stworzone i też leczą (?). Jak mam to wszystko rozumieć, gdzie w tym jest wiara, a gdzie jest kłamstwo, nie wiem jak już z mamą o tym rozmawiać i dochodzę do wniosku, że to ze mną jest nie tak coś. Proszę o pomoc, z Bogiem <3

 11. Funcia Fun

  Kto ogląda w 2020 roku łapka w górę 😘

 12. Mateusz Sommer

  Piękny jest ten świat

 13. Katarzyna Grzeszczuk

  Ojcze Adasiu - musze to powiedzieć. Odcinek piękny nie tylko pod względem widoków, zwierzaków, słów, które ojciec do nas powiedział, ale też montażu i muzyki, która dodała temu vlogowi, coś niezwykłego. Jaram się! :D

 14. Magdalena Sz.

  Langusta zainspirował mnie do komentarza. Jeśli jakiś przyzwoity facet ma ochotę pogadać w studni,to zapraszam ;) Jeśli ktoś w ogóle ogląda po trzech latach ten film..

 15. Padme Amidala

  Usłyszałam dziś 😉

 16. Anna Malgorzata Michalik

  Uwielbiam <3

 17. Monika Choromańska

  A już myślałam ,że jestem zołzą a ja jestem poprostu spełniona 😅😘😇 Bóg zapłać 🙏

 18. Karolina Jurga

  Ojcze Adamie, dziekuję z ten temat!!! Jestem psychologiem i od ponad 10 lat prowadzę terapię osób cierpiących z powodu demencji i ich rodzin. Tworze programy społeczne,kursy,konsultacje by pomóc rodzinom zrozumieć tę chorobę i dodać otuchy. Stworzyłam specjalne gogle i zrobiłam film-eksperyment pozwalający zobaczyć świat oczyma osoby chorej plsel.info/video/wideo/1H60pJ6cnahshYY.html Może Ojca zaciekawi a także osoby, które towarzyszą choremu. Jak ważna jest także bliskość, gdy demencja już rozwinęła się. Pozdrawiam serdecznie.

 19. Alka Alka

  może Pan Bóg zechce uzdrowić mnie z endometriozy i krwiaka na jajniku? Proszę o modlitwę

 20. karola3db

  Zazdrościmy ciepełka, pozytywnie oczywiście 😁😉 pozdrowienia, z Bogiem

 21. VENUS NELA

  O. Adasiu nie tylko teraz napisze, bo przeciez kazde spotkanie z toba czy piszemy, czy nie to zapewniam, ze zawsze pieknie, milo z szacunkiem mysle o mamusi i tatusiu o. Adasia, ale tez modle sie aby Wasz syn nigdy nic w toku myslenia nie zmienial. Madre slowa zawsze sie przydadza. Serdecznie pozdrawiam rodzicow o. Adasia i niech Bog Wam blogoslawi. Szczesc Boze.

 22. Elise Madness

  Szkoda, że nie podał Pan źródeł, ani nie mówił Pan na jaką literaturę w danym momencie się powołuje-przez to cała wypowiedź jest mniej (co nie oznacza że wcale) wiarygodna. Ponadto historii życia i rozwoju osób niehetero jest miliony, i każda inna, więc sprowadzanie przypadków homoseksualistów do braku wzorca, pustki itp nie jest potwierdzeniem tego, skąd ten homoseksualizm się wziął. No i nie może Pan z braku dobitnych i w pełni jednoznacznych wyników badań całkowicie skreślić możliwość występowania genu homoseksualizmu, bo by odrzucić jakąś tezę, trzeba mieć do tego dowody, a nie wątpliwości.

  1. Elise Madness

   P.S bardzo się cieszę, że podkreślił Pan, że kościół nie potępia OSÓB homoseksualnych, tylko to, co uznaje za grzech. Mam nadzieję, że przyniesie to pocieszenie osobom zagubionym, i uświadomi Katolików potępiających osoby niehetero tylko za to, że są niehetero.

 23. Gabriel Wolf

  14:28 dzięki staram się dla niej

 24. VENUS NELA

  Slyszymy, slyszymy i szczesliwej podrozy zyczymy;) Szczesc Boze:) O. Adasiu, wiem, bo osobiscie mi powiedziales, ze bardzo rzadko tutaj na YT goscisz:( ale to napisze. Kiedys nam powiedziales, ze nasz los jest ustalony od poczecia i Bog nic nigdy nie zmienia, O. nawet powiedzial, ze modlitwa jedynie zmieni nasze myslenie, serce otworzy i to jest ta zmiana. Tak, to zrozumialam. Niech Bog nam blogoslawi.

 25. Piotrek 95

  Ostatnio gdy był targ intencji w styczniu poprosiłem o modlitwę o pójście do pracy tam gdzie bardzo chcę. Wczoraj przyszła dobra wiadomość, że jest duża szansa, że będzie dla mnie miejsce. Dziękuję osobie, która wzięła za mnie intencję. Trzeba mieć dalej nadzieję, teraz trzeba czekać. Wszystko w rękach Boga :)

 26. Bialek Szymon

  Niemożliwe :) A mi po glowie zawsze chodzi taka myśl o moich prośbach i wrzechmocy Boga : Dla Boga niema rzeczy nie możliwych, więc jeśli coś mi podpowiada żeby czegoś nie próbować, bo jest to nie możliwe, to nie pochodzi to od Boga. Bóg może nie chcieć żebym czegoś robił, ale napewno nie z tego powodu, bo dla niego wszystko jest możliwe. I jeśli czegoś nie daje to dlatego że mam tego nie mieć, a nie dlatego że się nie da.

 27. Martus Htfztj

  Boże jesteś po prostu niesamowity! ❤️😍

 28. Agnieszka Brzęcka

  A mnie nurtuje pytanie, jak w kontekście powodów, z których nie warto brać ślubu, które ojciec przytoczył, patrzeć na powtarzające się przy okazji chrztu świętego, pierwszej komuni świętej pytania proboszczów o brak ślubu rodziców dziecka. Bo skoro nie ma żadnych przeszkód, chcą ochrzcić dziecko to dlaczego nie biorą ślubu...I idąc dalej najpierw powinni wziąć ślub a potem przyjść z prośbą o chrzest.

 29. Rozalia Siuba

  ☀️☀️☀️

 30. Marta Nozdryn-Płotnicka

  Ja nie zazdroszczę :) lubię zimę i zimno. Czekam z utęsknieniem na śnieg! Ale go nie ma i jest mi smutno :(

 31. Katarzyna Mar_Se

  Kochany nasz Ojcze Adamie dziękuję ❤

 32. Ania J

  Poszę pomagajmy !!!!! siepomaga.emaillabs.info.pl/click/?lt=aHR0cHM6Ly93d3cuc2llcG9tYWdhLnBsL2ZyYW5pb3xOV1V5T1RreE9HSmtZbVkzTkY4M1pUQmxNbUZrWm1aaE5ESmlPV0UwTnpNeU0yWkFjell1YzJsbGNHOXRZV2RoTG01bGRDNXRZV2xzZkZSb2RTd2dNak1nU21GdUlESXdNakFnTVRNNk1qZzZOVGtnS3pBeE1EQjhZVzVwYTJGcVpXUnNhV3R2ZDNOcllVQm5iV0ZwYkM1amIyMThNaTV6YVdWd2IyMWhaMkV1YzIxMGNIeHlaV1JuY21sa09Id3c%3D siepomaga.emaillabs.info.pl/click/?lt=aHR0cHM6Ly93d3cuc2llcG9tYWdhLnBsL3JhdHVuZWstZGxhLWt1YnVzaWF8TldVeU9UaGhOMk0wT1RFNU4xOHpOMlJtTW1GbU1qWXlORFV6T1RrNE5EQTVObVpBY3pRdWMybGxjRzl0WVdkaExtNWxkQzV0WVdsc2ZGUm9kU3dnTWpNZ1NtRnVJREl3TWpBZ01USTZOVGc2TlRJZ0t6QXhNREI4WVc1cGEyRnFaV1JzYVd0dmQzTnJZVUJuYldGcGJDNWpiMjE4TWk1emFXVndiMjFoWjJFdWMyMTBjSHh5WldSbmNtbGtPSHd3

 33. Tomek_PL

  Dominikanin który mówi "Gwiazdka". Napraw to bracie.

 34. Natalia Magnolia

  Ja nie mogę ojciec Szustak macha do żyrafki a ta mu odmachuje uszkami jakie to uroczeee...piękne tereny,natura niezależna,tak powinien wyglądać świat,jeżeli tak jest w niebie to ja już mogę umierać🧡kocham Cię ojcze Szustaku!

 35. albertczyk

  No owszem... ale jak życie przebiega tak zwyczajnie, nawet nudnie, według zwykłych praw naturalnych, czasami chciałoby się żeby Bóg się pokażał od czasu do czasu czyms nadzwyczajnym, przynajmniej żebyśmy wiedziely, że On tam jest... Wiem, że trzeba dostrzegać Jego obecność też w naszym szarym rzeczywistości, w małych, codziennych rzeczach, ale to jakoś mi nie do końca wychodzi.

 36. Dorota Bartłoczuk

  Jak ojcu jest ciepło to mi tez ❤️⭐️ cudowny odcinek

 37. beneq 888

  Hehe... my też mamy ciepło... 😜

 38. kaja moz

  Szczęść Boże. Czasem Bóg nie chce a czasem Bóg chce tylko diabeł lub zbieg okoliczności staje mu na drodze, tak może być w wielu przypadkach a najczęściej gdy ktoś się modli o uzdrowienie. Kiedy ktoś umrze niektórzy mądrzy inaczej mówią że Bóg tak chciał. Bzdury, gdzie w Bibli pisze, że Bóg chce by ludzie chorowali i umierali-nigdzie. Bóg akceptuje śmierć i choroby ale Jezus przyszedł by uzdrawiać i zmarłych przywracać do życia, żadnemu choremu lub zmarłemu nie powiedział, że Bóg chce choroby czy śmierci.

 39. Katarzyna S

  Boże dziękuje za tak piękny świat🦓🐗🐘😘😘

 40. Monika Ćwiertnia

  Ojczulku, cieszę się, że Ci ciepło :) PS Mądrze prawisz :)

 41. myjourney d

  [Q&A] Ojcze Adamie Ostatnio na netflixie wyszedł kolejny sezon "Chilling Adventures of Sabrina", jest to serial o spolecznosci ktora wierzy w szatana, modli sie do niego, uczeszczaja na lekcje magii czy czarnych mszy w potępionym kosciele. Wszystko to oczywiscie okraszone jest nutą fantasy. Czy ogladanie tego serialu jest grzechem?

 42. Kinga Stempek

 43. Ewa M

  Mój powód to nr 4 . Jestem już po rozwodzie

 44. Anna Maria

  Takimi zdjęciami zarzucaj nas dzień i noc. O Adamie bardzo dziękujemy za takie rarytasy. Kończę bo z zachwytu zaraz się rozpłynę.

 45. Joanna Michaldo

  Nie wysłuchał, nie spełnił, zawiódł..... Często dopero po kilkunastu albo kilkudziesieciu latach mozemy pojąc Jego decyzje, Jego pomysły, Jego wolę. Dla nas jednostka czasu jest minuta, miesiac, rok.Dla Boga jednostka czasu jest wiecznosc, z tej perspektywy nas ogląda. Nasza mądrość jest w cierplwosci czy długomyślności - one nas często przerastaja i straaaaasznie wyczerpują.

 46. Gabriel Wolf

  21:00 Bóg mi to dał a sam bym lepiej tego nieopisał

 47. Paulina Stępień

  Kolejny swietny odcinek ktory dodaje wiary w siebie. Pieknie tam 💚💛🧡❤

 48. Anna Jeżak

  Gdyby Ktoś chciał zbyć wejściówki w Warszawie BARDZO proszę o kontakt: [email protected] Z Panem Bogiem

 49. Beata

  Bardzo dziękuję za te promienie słoneczne i ciepło w sercu, my tu w Anglii bardzo tego potrzebujemy😆

 50. Bożena Gębusia

  Pan Bóg powiedział że nie... Takie piękne i takie trudne w sprawach zdrowia, życia ....

 51. Gabriela Mrugacz

  Po wstawakach od razu cieplej! :))

 52. Anna Gucia

  Muzyka do tego vloga to jest mistrzostwo świata 👏👏👏 miłego dnia wszystkim 🙂

 53. Paulina Stępień

  Jezu, swietna ta historia 💣💣💣 ❤🧡💛💚

 54. Gog z Magog

  Wiele lat temu nie powinienem był brać ślubu z powodów 1, 2, 3, 5 i 6. Gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzje zrobiłbym dokładnie to samo, bo trafiłem na tą jedyną na Swiecie... I co pan na to panie ksionc?

 55. nice person

  Ojcze, a co z prośbami o zdrowie psychiczne, zabranie depresji? Kiedy nie jest się w stanie "kwitnąć", bo cały czas siedzi się w mroku, niepewności, nerwicy i lekach? Kiedy nie jest to dla mnie żadne uświęcenie, a Bóg mimo próśb i wielu modlitw, nie zabiera tego? Bóg chce, żebyśmy tkwili w takich chorobach, gdzie jest po prostu droga w dół? Gdzie nie ma znaczenia, ze Chrystus podobno przy nas jest, bo i tak się tego w żaden sposób nie odczuwa i ta świadomość niczego nie zmienia?

 56. Pawel Terapia

  Pięknie :)

 57. Jadwiga Stojecka

  Chwała Panu za te piękne słowa

 58. Dominik Neo

  Ojcze Adamie mam pytanie odnośnie przyjmowania części wynagrodzenia "pod stołem" jestem zadowolony ze swojej pracy pracuję uczciwie jednak nie mogę odprowadzić części podatku czy jałmużna załatwia sprawę?

 59. Bartosz Zawadzki

  Pozorem zła są religie wschodu i wszystko co jest otagowane Swiatlo.

 60. amelidia

  Pozdrawiam rodziców Ojca Szustaka 😘🤗

 61. Ann Niem

  Cudnie!!!

 62. adam73rudasl

  pytanie...jesli Adam wstał i pojechał na wycieczke...kiedy odmówił obowiązkowy brewiarz...?

 63. Koniec Tajemnic

  Czy warto się modlić codziennie 10 różańca? Czy to nie za mało? Czy klepanie formułek podoba się Bogu?

  1. Ania J

   Jeśli klepiesz formułki, to tak na pewno Bogu się to nie podoba, nawet jak odmawiasz cały różaniec, ale gdy odmawiasz nawet 10 i robisz to z głębi serca, skupiony na miłości do Pana Boga, to tak, ma to ogromny sens 🤗😍🙏👍🕊

 64. Karolina Karola

  Ojcze , piękne widoki-namiastka nieba.

 65. Gosia G

  Teoria Darwina Polecam gorąco film "Kto sieje wiatr".Stare dobre kino. Film w nawiązaniu do małpiego procesu z 1925

 66. MARCIN BORZĘCKI

  Boże dzięki Ci za ten cały piękny świat, który stworzyłeś!

 67. Jowita Skórka

  Pewnie że zazdrościmy ,a jak 😂😂😂

 68. Dominika Niemiec

  Ojcze, proszę ekspresem z tą akrobatyką rodzicielską, bo znowu się robi afera że szeroko pojętą religia zachęca do bicia dzieci, ja już tego nie mogę czytać 😰😰😰

 69. Robert Nowak

  Ojcze Adamie uważaj na lwy. Potrzebujemy Ciebie.

 70. Edyta Edyta

  Hej! Obudziłam się i od razu przeniosłam się do świata najpiękniejszej, bo nieokiełznanej i wolnej krainy Matki Natury. Nie ma słów, by oddać moje wzruszenie, ale są łzy... Dzięki Ojcze i Ojcze nasz!😊

 71. Karolina R

  Ale przecie to, że Jan ma byc synem Maryi nie znaczy że Jezus już nie moze być jej synem. Moze to znaczyć że prosi Jana zeby sie nią opiekował, bo jest mu bliski jak brat. Moze mówić "Mamo to jest mój brat. Ja odchodzę wiec teraz on się Tobą zopiekuje". Ja tam w ogole nie widze słów "Mamo od teraz nie jestes moją matką". Nie przemawia to do mnie. Ald reszta super :D

 72. Dominika Kuźba

  [Q&A] Drogi Ojcze Adamie, moi rodzice są "lefebrystami" (Bractwo św. Piusa X). Tam przyjmują sakramenty (spowiedź, komunię, brat miał tam nawet bierzmowanie). Czy są one ważne? Czy mogłabym np. wybrać brata na chrzestnego mojego dziecka? I czy powinnam probować odwieść ich od tego rytu? Zaznaczę, że oni sami nazywają siebie "jedynymi prawdziwymi katolikami" a resztę "modernistami" albo heretykami, nie uznają Jana Pawła II ani papieża Franciszka i w miarę możliwości unikają chodzenia do zwykłego kościoła. Naprawdę ciężko mi znaleźć jakąś konkretną odpowiedź w tym temacie. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!

 73. Karolina Karola

  Ojcze, często dzieci są mądrzejsze od dorosłych. Moja córka mówiła, NIE, żeby tak było i już!

 74. Anna D.

  Kurcze, mogę chyba być z siebie dumna za to, że mam właśnie takie nastawienie, zaufanie w Bogu :) Dziękuje.

 75. karolina K

  Bardzo dziękuję za ten filmik ❤️ tego dzisiaj potrzebowałam

 76. Elżbieta Sośmińska

  Drodzy Rodzice Szustakowie, Dziękuję i Błogosławie Wam za Adama

 77. Marta Flis

  Dziękuję ojcze pozdrawiam wszystkich wstawaków i proszę jeżeli ktoś może o modlitwę za mojego syna w jego kłopotach

 78. AUGmetionina

  po fakcie bardzo wyraźnie można dostrzec powody z jakich się brało ślub, wcześniej tak trudno dostrzec prawdę, popełniłam 3 z tych błędów, obecnie proces kościelny w toku, oby się udało....

 79. Boguslawa Maj

  Kóluj nam Chryste zawsze i wszędzie.😇Bóg zapłać O.Adamie.

 80. Basia M

  ...bądź wola Twoja... ...niech mi się stanie według słowa Twego... 🌸💗🌸🙇‍♀️🕊

 81. Tessa

  Uff.. Zasiedziałam się dzisiaj aż kilka godzin w tych komentarzach!

 82. Patrycja

  TAK WŁAŚNIE JEST! DZIĘKI!

 83. Katuszka

  Piękność 🤩

 84. Ingridd

  Cieszę się z ojca szczęścia ale nie zazdroszczę. Lubię Polski klimat tylko brak mi śniegu zimą. Logoslawionego dnia!

 85. Grazyna Habel

  💞

 86. Hanni K.

  Wygrzewaj sie Ojcze ile się da i tankuj słońce, wcale ci nie zazdroszczę lecz z głębi serca ci tego zycze :)

 87. #Man #Fox

  Dziękuje, bo nigdy pod tym kątem o tym nie pomyślałem tylko co z tym: Mt 7 Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamie (wynika, z tego proście Pana i on wam to o co prosiliście da) niestety wiem, że tak nie jest, prosze o wytłumaczenie mi tego wersu, bo nie rozumiem. Z góry Bóg zapłać i życze miłego dnia.

  1. Ola J.

   Ale nie jest napisane że odnajdziesz, otrzymasz to co chcesz, to co szukasz. Że jak prosisz o chleb to otrzymasz drożdżówkę :)

 88. Kamila Czernia

  💙

 89. Grazyna Habel

  💞

 90. Magdalena Pieszczek

  Być może tak jest, ale wiem też, że głupota ludzka nie zna granic☺

 91. Marzena Wołoch

  U nas niestety nie ma śniegu pozdrowienia.

 92. Pingvin Pingvin

  Hiob chyba tez pogodzony👍 Nie ma śniegu:(! Zima się obraziła a biel śniegu w tak krótki dzień była dobra dla oczu i nie tylko. Buty chrupały. Policzki nabierały kolorów. Uliczne światełka Świąteczne ,,czarowały,, zupełnie innm wyglądem . Nie wiem tylko po co była sypana sól... Norwegia , która śniegu ma znacznie więcej nawet piach nie za często używa. Po prostu odgarniają lub udeptują. Może dlatego zima się obraziła , bo mamy mało myślące w tym względzie władze. Sol niszczy chodniki , buty itd. Ciekawe czy zima jest jeszcze możliwa czy faktycznie będzie coraz cieplej...? Jakby nie było , niech będzie jaśniej!🌞

 93. gimini

  Jak ja sie przez takie gadanie boje ze Bóg nie chce dla mnie męża, a to po prostu moje największe marzenie 😪

  1. Sara S

   Pozwól, że zapytam Cię o jedną rzecz - czy Twoim największym marzeniem jest małżeństwo tylko dlatego, że chcesz, żeby ktoś się Tobą zaopiekował i oderwać się od samotności? A może dlatego, że chcesz komuś dać poczucie szczęścia i bezpieczeństwa? Nie mam zamiaru tutaj negować tego czy Bóg chce powołać Cię do małżeństwa, bo ja tego nie wiem 😁 Ale po prostu postaram Ci się choć troszeczkę pomóc, bo ja również modlę się o męża i z czasem zobaczyłam, że miałam błędne myślenie 😉

 94. Dina Dina

  Mam zaburzenia psychiczne które według lekarzy generują falszywe wspomnienia w których zdradzalam narzeczonego który jest aktualnie moim mężem. To mnie niszczy bo nie wiem czy to prawda czy wymysl mojego umysłu. Czy uciekam przed przeszłością czy to tylko zaburzenia. Nie chcę krzywdy męża. Nie wiem co robić oprócz leczenia.

  1. hiacynt

   @Dina Dina Co do męża, to nie chroń go. On jest zdrowy, da sobie radę. Choroba, nieważne jaka, dotyka zawsze całą rodzinę i tylko stawiając jej czoła razem, można, i wierzę, że uda się ją pokonać, a nawet uważam z perspektywy tych 6 lat mojej przygody z depresją, jest lekarstwem na gorsze rzeczy, takie jak wyizolowanie, zamykanie się na innych, nie słuchanie siebie nawzajem - jednym zdaniem na życie obok siebie zamiast życia ze sobą. Choroba gdy się podejmie wyzwanie razem, zbliża, pogłębia więzi i doskonali miłość.

  2. Dina Dina

   @hiacynt Znalazłam dobrego psychiatre nawet dwóch. Jeden od terapii. Jak biorę leki jest w miarę dobrze ale bez nich wszystko wraca. Jak mam zachować się wobec męża? Już przez to sam by zwariował. Teraz nie obciążam go tym co dzieje się w mojej głowie bo zbyt przez to cierpi i sam nie wie czy wierzyć w to co mówię czy nie. Wiem że napewno wymyślam bo to udowodnione ale czy wszystko. Dziękuję i życzę zdrowia. Niech Bóg Ci błogosławi.

  3. hiacynt

   Te zaburzenia skądś się biorą. Nie ma tak, nawet w umyśle, że powstaje coś z niczego. Najlepiej byłoby chyba znaleźć dobrego terapeutę i przepracować to co było w Twoim życiu do tej pory. Poza tym oddać wszystko Bogu i Mu zaufać. Zawierz siebie i swoje małżeństwo/rodzinę Matce Najświętszej. Miałam także problemy z psychiką i nie wiem, czy już wyzdrowiałam, ale trzymałam się Boga pomimo beznadziejności sytuacji i w końcu przyszła poprawa. Teraz jest znośnie, a czy odzyskałam zdrowie czas pokaże. Dobrego dnia i dobrych decyzji Ci życzę. Z Panem Bogiem. Pozdrawiam. ♥️🕊️

 95. Justyna Krówka

  W Krakowie nie mamy śniegu Ojcze Adamie :D Pogoda dziś dość wiosenna

 96. Sebastian Drozdowski

  Jeżeli ktoś mówi Ci coś pozytywnego jak Ojciec Szustak to jest wartość, wiec zamiast się kłucić po prostu to przyjmij, i ciesz się, że za darmo

 97. Jestem Ekstra

  Prosić możemy ale zawsze z pokorą... i nie w sposób " Panie ja tak chcę proszę uczyń to" lecz " Panie pokornie proszę, ale uczyń ostatecznie zgodnie z wolą Twoją, pomóż mi Ojcze" Kochajmy Pana Boga ale przede wszystkim prośmy z pokorą, bowiem proście a otrzymacie, lecz tak jak chce Bóg a gdy ufamy mu wiadomo chce dla nas jak najlepiej. Pozdrawiam :)

 98. Piotr K

  Przekonują mnie ojca słowa. I uczę się zmienić swoje myślenie. Małymi krokami idzie do ,,przodu". Duchu Święty przyjdź do nas z darem mądrości. Pozdrawiam ciepło 🌞😄🌞

 99. johnny syjonsky

  Gorzej już gdy rodzina modli się długo o uzdrowienie najbliższej osoby ciężko chorej, a te polepszenie zdrowia czy uzdrowienie nie przychodzi. Jeszcze gorzej gdy za taką osobę chorą bierzemy kogoś przed kim jest "całe życie". Ktoś mógłby zakrzyknąć jak niewierny Tomasz - "dopóki Bóg mnie nie wysłucha, nie uwierzę" jak z tym palcem włożonym w ranę boku Jezusa.No ale w końcu życie to chwila i to co nie zrealizowane tu, spełni się może gdzieś tam po drugiej stronie

 100. Becia M.

  W moim życiu dzieją się cuda.... kiedyś w moim zyciu nie miałam nadzei na lepszą przyszłość ale z chwilą jak oddałam wszystko Bogu i mu zaufałam na maksa dzieją się cuda.....Moja depresja zamieniła się w uwielbienie Boga.Dziekuje Ci Jezu....Nawet zaprosił mnie Bóg do sprzątania kościoła.Dobrego dnia z Bogiem❤️

  1. Becia M.

   @Piotr K Bóg jest Wszechmogący❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏

  2. Piotr K

   Chwała Panu 💒