Cześć! Tu Michał Pol! Zapraszam do subskrybowania mojego kanału: bit.ly/PolsportSUB

 • 358
 • 19 454 036

Komentarze

 1. Maciek Wojtys

  Milton Friedman o Polsce powiedzicał kiedyś, że jeżeli chce się rozwijać to nie możemy naśladować obecnych państw zachodnich, powinniśmy naśladować te państwa ale sprzed 30 lat, czyli wtedy kiedy były w naszej obecnej sytuacji ekonomicznej . Myśle, że idealnie można to przełożyć na piłkę nożną, powinnismy zobaczyć co robiła Hiszpania, Anglia, Niemcy gdy piłka była na naszym poziomie. Sytuacji nie polepszy jeden zabieg zmiany liczby drużyn na 18 czy to na 10. Przed Polską piłka lata pracy. Mamy się na kim wzorować. Nie remonty, a nowa budowla. Druga sprawa to problem mentalności. Chodzi o to, że my nie potrafimy kochać futbolu, przynajmniej osoby na stanowiskach prezesów. często posady maja osoby które widzą biznes przed piłką Już w młodzieżowych zespołach i niskich ligach wygrywają znajomości, pieniądze a nie umiejętności. Sport musi być zbudowany na pasji nie na pieniądzach. Dlatego nie widzę nadziei dla polskiej piłki, ponieważ mentalności nie zmienimy. Pozdrawiam!

 2. Rafał K

  Dymy Kibice Manchesteru United planują strajkować wobec zarządu i rodzinie Glazerów, owy strajk ma polegać na opuszczaniu krzesełek na Old Trafford w 58 minucie podczas meczu z Wolverhampton, który odbędzie się 1 lutego br.

 3. arbuziq luziq

  Kiedy jakiś lajw w weekend bo w tygodniu ciążko z oglądaniem

 4. Kamil Pęcherek

  Jakie jest porównanie gościa z ligi greckiej do kogoś kto walczy o skład ze zlatanem w serie a ?

 5. Dawid Gaweł

  Panie Michale super program !! Jeśli mogę coś zasugerować to fajnie byłoby, gdyby ktoś z dziennikarzy (może Pan ;) analizując ligi europejskie (w tym np. ligę ausstriacką, chorwacką, belgijską, rosyjską) do których się porównujemy zrobił trochę głębszą analizę (być może już gdzieś jest, a ja nie widziałem). Proponowałbym porównać średni budżet/klub w całej lidze do której się porównujemy (w tym Ekstraklasa) + średni budżet/klub w pierwszej 3 z danej ligi+średni budżet danego klubu z praw telewizyjnych w danej lidze, wtedy moim zdaniem można będzie choć trochę głębiej stwierdzić czy problemem rzeczywiście są pieniądze, czy może (co jest bardzo prawdopodobne) słabe zarządzanie w danym klubie Ekstraklasy i/lub polityka transerowa.... Pozdrawiam serdecznie "mejwena z saskiej kempy" :)

 6. Przemek Kolodziejski

  Polska liga to parodia co pan Pol bardzo dosadnie daje do zrozumieia

 7. Cytując klasyka

  Już wkrótce F1 season 2 na Netflix 👍🏻🏎

  1. Cytując klasyka

   Polsport - Michał Pol 🤜🏻🤛🏻

  2. Polsport - Michał Pol

   Tak też czekam

 8. adszym - livestreamy

  "No związek na odległość tutaj nie wróżę sukcesu, znaczy nie wam, wam życze jak najlepiej, ale wiesz jak jest, najlepiej znajdźcie jakąś robotę" - cytat prawie dosłowny :D Panie Michale, serdecznie pozdrawiam!

 9. Greg Barga

  Ford Mustang ? No błagam . Łysiejący facet w Fordzie Mustangu ... Wie Pan jak to się nazywa ? Alfa Giulia / C klasa / albo 3ka jak ktoś lubi BMW. Tylko nie dizla bo to samochody dla januszy. A jak coś w miarę szybkiego to golfa gti - napewno wystarczy.

 10. Greg Barga

  Zmień Pan to studio !! Jak to w ogóle wyglada ?! Wcześniej krajobraz pasjonata piłki nożnej , coś tam zawsze się też działo za Panem. A teraz ? Jak ma przybywać subskrypcji jak ktoś odpala i widzi gościa coś tam mówiącego w jakieś ciemnej piwnicy - masakra się na to patrzy. I jakoś też Pana entuzjazm lekko opadł - ale to moje subiektywne odczucie. Radzę to przemyśleć jeśli chce Pan dalej rozwijać kanał. Pozdrawiam

 11. Zielony Ork

  Jak ktoś mówi że 10 drużyn w Polsce 36 mln. to nie zna sie na piłce. Nawet województw jest 16. Całe obszary Polski wykluczone, a podniesienie poziomu żadne. Edit: Czemu miasto ma dawać wspólną kasę na stadion co przynosi kasę dla prywatnego klubu?!?

 12. Kwiat Nocy

  czy Ty lysy jestes z naturu czy mama na kolenda zaprasza Zidana? :D

 13. Kwiat Nocy

  Pol? Twoj stary tez tak lysial czy mama znala Zidana?

 14. Bracciano Bracciano

  Mam wrażenie, że stworzył Pan ten program już pod gotową tezę... Odnośnie cytatu pana z `33 roku nic Pan nie wspomniał, że wtedy liga liczyła 12 drużyn - o tyle jest to ważne, że w takim przypadku zmniejszenie ilości klubów nie wydaje się aż tak drastyczną reformą... Poza tym nic Pan nie wspomina w jakim kontekście padły te słowa i z jakimi problemami wtedy borykała się liga... Poza tym w `33 nie było aż tak dużo klubów jak dziś... 28:38 -> jak w 7 na 9 "maczał paluchy ZB" jak jest prezesem od 2012 roku? Czyli jeśli już to w 4... Ale już odnosząc się do samego pomysłu... Gdyby od ilości klubów w lidze zależał sukces to np takie Premier League, La Liga czy Serie A by już dawno miało 10 klubów... W wymienionych przez Pana przykładów Państw, w których gra mało drużyn, to ligi "monolityczne" które wygrywają ciągle te same drużyny - jak u nas! U nas Legia, Lech, no teraz wyjątkowo Piast, ale znów będzie Legia... W Szwajcarii Basel albo Zurich, w Chorwacji Dynamo od 2006 co roku jest mistrzem (z wyjątkiem 2017r!!!), w Austrii Salzburg od 2007r (za wyjątkiem 2008, 2011 i `13,) - wg mnie to problem, że tak się dzieje... Problem naszej ligi nie leży w ilości klubów, a w wielu innych ważnych, lub mniej ważnych powodów... Moim zdaniem są dwa, które głównie prowadzą do wspólnego mianownika - czyli pieniędzy... Nikt nie mówi np o tym, że problemy z naszą ligą i sprowadzaniem szrotu zaczął się mniej więcej od momentu przystąpienia Polski do UE... Kiedyś były ograniczenia na sprowadzanie piłkarzy spoza UE - mogło grać chyba 3 w podstawowej 11, a na piłkarzy z UE nie było nas stać podobnie jak dziś. UE się rozrosło, ograniczenia chyba (?) zniesiono no i mamy co mamy... Jedną z przyczyn jest też fakt, że spadło zainteresowanie piłką klubową w Polsce, a jednym z powodów jest odsprzedanie praw telewizyjnych Canal +, który jak wiadomo, nie wielu chyba nadal ma... A posłuchać meczu w radio to chyba musi być już jakiś mecz na szczycie szczytów, albo nic innego nie mają do puszczania... Jednak ja widzę największy problem w tym, że prezesi klubów mają za dużo do gadania przy tych wszystkich reformach! Powinno być tak, że są jakieś uczciwe zasady - z głównym naciskiem na ewolucję piłki "reprezentacyjnej" - i prezesi, sponsorzy oraz kibice (!) muszą je zaakceptować. Pełna jawność wynagrodzeń itp. Jeśli komuś się nie podoba, to nie bierze udziału w rozgrywkach. Kluby, co roku, powinny mieć kontrole skarbowe, CBA i "ch" wie co tam jeszcze, by minimalizować doprowadzanie klubów do upadku... VAR powinien być już normalnością od III ligi w górę...

 15. portitoo

  Panie Michale MLS lepsze niż było ale kurczę, nie ma możliowości ze zbliżą się do europejskiego poziomu. Oni zawsze najlepsi, śmieje się tylko kiedy facet w studio się pieni,że jego reprezentacja nie gra na mistrzostwach świata a kraje gdzie na boiskach pasą się krowy na nich grają

 16. portitoo

  Jeśli chodzi o najlepszych Finów w historii póki co,1 Litmanen 2 Hyypia 3 Pukki 👋🏽moim zdaniem

 17. Oskaro

  świetny materiał panie Michale. Jak obejme Manchester to chce pana na asystenta

 18. Matthief

  Kochany Panie Michale, a co jakby zorganizowałby Pan, (w okolicach tłustego czwartku) lajf charytatywny i za każdego donate'a jadłby Pan jednego pączusia hmm?

 19. John Rambo

  Polecam obejrzeć prawdę futbolu z Bonkiem z przed dwóch godzin. Można wtedy spojrzeć na ten temat z trochę innej strony.

 20. Kamil Klimko

  Ogladalem z 10 razy matii mistrz Edward również wiecej takich odcinków

 21. Piot Milak

  Rońsia

 22. Grzegorz Tkaczyk

  A może by tak spadały zespoły w których mniej niż połowa zawodników znala by wzór skróconego mnożenia.🤣🤣 przynajmniej czegoś by sie nauczyli 🤣🤣

 23. pawel pokorniecki

  kuczera musi odejsc

 24. Aneta K.

  Kiedy kolejny live charetatywny

 25. Jacek H.

  Czestochowianie wybrali na prezydenta komucha z Sld to stadionu nie będzie. Woli dawać na żużel bo na piłkę nożną chodzą kibice utożsamiający się narodową prawicą.

 26. Matteo 8500

  A odpierd... Ty się chłopie od tej Barcelony!!!

 27. E L

  Boniek ma rację jeśli chodzi o MLS. Młodzież z Polski powinna szukać swojego miejsca w ligach europejskich.

 28. Jak On Trzyma Tego Diaksa

  Młody perspektywiczny oraz stary sprawdzony xD Jest jeden taki piłkarz, oczywiście, Paweł Brożek xD

 29. Yata

  Oglądam MLS i wiem co nieco o naszej pięknej polskiej lidze. Drużyny z ostatnich miejsc w Stanach by zjadały na śniadanie wszystkich oprócz może top 3, gdzie walka byłaby wyrównana. Carlos Vela mógłby rozegrać 1/3 spotkań w sezonie - a i tak zostałby samodzielnym królem strzelców.

  1. gucio2648

   Wsumie ciezko unas powiedziec kto jest w top 3 :-) kazdy z kazdym wygrywa przegrywa , tragedia normalnie :-)

 30. Martin Lambert

  Panie Michale ,chcemy normlanosci chcemy lige bez podziału na grupy i zróbmy mecze o 18:00 w sobotę jeden z lepszych meczów niech będzie o 20:00 w sobotę i dodatkowo dwa terminy piątek 20:00 oraz niedziela 17:00 na wzór niemiecki ,każdy będzie oglądał swoich zespól ,nie będziemy musieli być skazani na oglądanie paździerzy

 31. Piot Milak

  Mordka sciesliwa hehe

 32. Wnikliwy

  Żadne zmiany ilości drużyn, nic nie zmienią. Przez ostatnie 30-lat były różne formy ligi i czy poziom był dużo wyższy???? Trzeba mniej pokazywać meczy w tv to może to zachęci kibiców!!! Co z tego ze są stadiony jak na nich jest zimno przez większość ligi oraz przez całe mecze lecą kur... Stadiony zrobiono za duże. Powinny mieć maks 15tys. Największym problemem to bardzo słabi piłkarze oraz ze piłkarze to lenie. Każdy kibic widzi ze większość meczy jest w chodzonego. Gra reprezentacji czy turnieje rozgrywane w Polsce pokazują ze jest zapotrzebowanie na mecze w Polsce tylko może trzeba zacząć grać wiosna-lato-jesień gdy jest cieplej.

 33. Quavo Huncho

  JA BYM DODAŁ wszystkie teamy razem z ekstraklasy, 1. ligi i 2 ligi zmixował i utworzył jedną tzw. Elitarną Ligę Polskiej Piłki Nożnej Deluxe HD. I wtedy 52 drużyny i dwa lata rozgrywać te szlagiery, wg mnie to dobry pomysł ponieważ ja nigdy nie oglądałem Ekstraklasy ani żadnej ligi poolskiej dlatego nie zmieniłoby to nic w moim życiu i własnie dlatego to dobra inicjatywa

 34. Lau Namour

  Michał P - najlepszy polski napastnik z potężnym czołem.

 35. Animus

  No nie przesadzajmy, że kluby bedzie bolało powiększenie Eklasy o 2 zespoły. Fortuny im nie ukradną, wiecz przeciwnie.. W tamtym sezonie 5,4mln zł dostał każdy zespół w ramach równego podziału środków. Gdyby liga była 18, wtedy 4,8mln. Czyli raptem rozchodzi się o 600tyś zł, czyli ledwo 140tyś euro xD No ludzie.. Kluby środka stawki obecnie są obsrane, bo mogą spaść i zbierają szrot za który dają dużo więcej.. Przy 18 zespołowej lidze takie kluby bedące pewne utrzymania, nie tylko oszczędzają nie ściągając 30letnich Słowaków, ale mogą wiecej zyskać promując swoich młodych zawodników..

 36. J.S.

  Jakie 18 druzyn jaki potencjal ekonomiczny? Gdyby nie zebranina od miast o pieniadze podatnika to co 2 klub bylby finansowo max na poziomie 1 ligi

 37. Piot Milak

  Wysyłam pozdrowienia i dużo ecie-pecie :-) patolog z Irlandi...

  1. Piot Milak

   Słuchamy słuchamy

 38. Sylvinho El capitano

  A co to da liczba drużyn? Tylko piłkarze podnoszą jakość drużyn icalej ligi..

 39. Michał Majewski

  Problemem jest zawsze kasa. Jeśli chcemy zarabiać musimy inwestować. A żeby zainwestować trzeba wydać zarobione pieniądze. Jedynym pewnym sposobem jest trenowanie swoich i niestety sprzedawanie za granicę. Żeby zarobić kasę trzeba też osiągać odpowiednie wyniki a to mogą zagwarantować tylko zawodnicy doświadczeni, którzy grają z młodymi zdobywającymi doświadczenie. Doświadczeni kosztują, młodzi żeby osiągnąć pewien poziom muszą umieć ich wygryźć ze składu. Przepis o młodzieżowcu dobry, pomysł na powiększenie ligi też (kasa).

 40. PeeTe

  Co do infrastruktury : W każdej lidze znajdziemy swoje Eibar gdzie w La Liga może on pomieścić maks. 7tys a patrzymy na lige poprzez Camp Nou i jak ogladasz mecz Eibar - Leganes to trybuny w szwach nie pękają. W Częstochowie wystarczy 4,5 tys krzesełek oświetlenie i podgrzewana murawa - Te wymogi spełnią już Pan Świerczewski rusza do pracy, Warta swój stadion domowy już modernizuje a może grać na miejskim w Poznaniu . Nasze ekipy mają świetne stadiony patrząc na ogół nie ma się czego wstydzić , w Chorwacji to kurniki mają. Na przedział lig 15-30 UEFA mamy jedną z najlepszych baz, Panie Michale ja 24 lata mieszkałem w Opalenicy - do nas przyjeżdżają się przygotowywać do sezonu kluby , gdzie AEK Ateny , Vitesse czy Broendby spokojnie mogły by lecieć gdzie chcą , a tak sobie piątke zbiłem z Wilczkiem czy widziałem Pana Słuckiego :)

 41. Piotr Gremba

  Jahranka to nie Synaj 😀😀😀

 42. Artur Dukowicz

  A jak tam sobie radzi ten Piątek w Tottenhamie? Strzela gole?

 43. PeeTe

  Panie Michale - w ostatnich 3 sezonach Bilans transferowy ligi (przyjścia/odejścia) jest na poziomie 50mln Euro na czysto. Przeważnie na sezon kluby zyskują średnio 20-27 mln Euro a inwestują może z 7 na innych zawodników. Śledząc różne raporty , analizując wiem że staliśmy się skarbonką do zarabiania pieniędzy, Mniej więcej od odejścia Roberta Lewandowskiego do BVB kluby zachodnie przychylniej zaczeły patrzeć na naszych piłkarzy a my jeszcze chętniej ich sprzedawaliśmy. Z każdym rokiem tendencja jest wzwyżkowa , sprzedajemy ludzi na zachód którzy ledwo co zadebiutowali. Jak sprzedajemy kogoś za 4 mln Euro , znajdźmy zastępstwo za połowę tej kwoty , a nie kompletujmy za 2 mln euro całą kadrę . Powiem więcej - będzie tylko gorzej , bo nie widzę światła w tunelu. Żadnego , Nie przekonujemy jak kiedyś (Linetty,Kędziora,Kownacki) że zostań pogramy w pucharach , damy mistrza będzie fajnie Teraz telefon zadzwoni do Prezesa a piłkarz już na lotnisku, Pozdrawiam ciepło - i należy o tej patoli mówić na okrągło.

 44. Zbigniew Stanowski

  Żeby mieć szansę na zatrzymanie i utrzymanie piłkarzy, kluby muszą mieć przynajmniej 10 milionów €, na płace. A procentowo, ta część powinna być nie wieksza jak 40% całego budżetu na sezon. Tylko pieniądze są wstanie podnieść jakość ekstraklasy. Obecna sytuacja przypomina mi stare polskie przysłowie. "Czemuś biedny? Boś głupi! Czemuś głupi? Boś biedny!

  1. kaj kajuma

   To ile trzeba tych pieniędzy żeby kluby z Polski wygrywały z łotewskimi czy białoruskimi zespołami? Żart.Trzeba zacząć grać w piłkę a nie kasę liczyć.

 45. Racing Maniac

  Możemy zmieniać zasady w lidze nawet i co roku i tak to nic nie da. Dopóki polskimi klubami bedą rządzić ludzie bez pomysłu na zarządzanie.

 46. Ten Znany

  Piłkarze uciekają z Polski a nie z ekstraklasy

 47. Kubs Kubs

  Problem poziomu to nie jest problem ilości drużyn w lidze. Trzeba zacząć od szkolenia i długofalowej polityki klubów.Austria ,Belgia czy Czechy nie zrobiły tego skoku w rok. I skasujmy synom internet hi hi.

 48. Magda Brzezińska

  Michał, czy masz namiar na wegańskie, bezglutenowe pączusie?

 49. zenon bebel

  Dymy -dymy.

  1. mosadi85

   Drażni mnie zazwyczaj to powtarzanie o dymach ale tutaj chyba by się przydało..

 50. The Crazy Witcher

  Jak tak dalej pójdzie to nawet te nasze stadiony uciekną

 51. Said Tomek

  Ehh, jesteśmy świadkami upadku polskiej ligi

  1. Arnoldoo Kabuum

   jeżeli się leży to nie można upaść :)

 52. Robert Zawadzki

  A jeśli już nie podoba wam się 18 zespołowa liga to proszę bardzo niech zostanie 16 zespołów gramy normalnie bez podziało na jakieś pato grupy spada 2 drużyny. Mistrz zostaje nie ruszany , drugie miejsce w Pucharach Europejskich też bym zostawił niech gra tam wicemistrz albo zdobywca PP ale np o to jedno miejsce w Pucharach można by rozegrać ciekawe mecze 3 drużyna gra z 6 tą a 4 ta z 5 tą mecz i rewanż i już jest więcej meczów a i dla TV było by to atrakcyjne

 53. Krzychu Red

  a ja jestem za 18 zespołową ligą i przestań wyżywać się na Bońku , tak najłatwiej a sam idź i pokaż cwaniaku ... tak to już jest teraz w naszym kraju że miernoty krzyczą najgłośniej !!!

  1. Andżej Talar

   Prezes pod przykrywką? 😂

  2. Kubs Kubs

   Brawo Krzychu !

 54. Rado-slaw x

  A może przepis o obcokrajowcu, który musi zarobić przynajmniej 300 tys. euro za sezon ? Czy też Unia i nie da rady ?

 55. zygmunt broniarek

  MIchal Twoje szacowne Lajcik co raz to bardziej przypominaja "nawikje" sprzedawcy kocy w domu spokojnej starosci ewentualnie tłumaczenie pani przedszkolanki 4 letnim gamoniowatym przedszkolakom co to SE najwyzej mogą kupe sami zrobić o funkcjonowaniu przedszkola ;)) sory stary co raz bardziej Le Cabarett ;))) ale pozdro i szac za ogół roboty

 56. Sinedd

  Te 10 zespolow w Ekstraklasie to bardzo dobre rozwiazanie i chyba jedyne sluszne..

 57. Rado-slaw x

  Wygląda na to, że liga 18 zespolowa jest już klepnieta. Zastanówmy się jakich innych narzędzi możemy użyć żeby osiągnąć cel. Jeżeli ściąganie i przepłacanie szrotu przez lata nie dało żadnego efektu poza blokowaniem miejsca młodym Polakom, pomyślmy w jaki sposób przepisem możemy to powstrzymać. Temat jest szybko ucinany stwierdzeniami o wolności zatrudnienia w UE, pytanie czy faktycznie nic nie da się zrobić. Już przepis o 1 młodzieżowcu zmusił do wystawiania przynajmniej jednego młodego Polaka, a tym samym niewystawienia w tym miejscu żadnego z obcokrajowców. Warto się zastanowić nad narzędziami ograniczającymi napływ szrotu. Nie da się inaczej zmusić naszych klubów żeby wzięły się za szkolenie, wszystkie pieniądze z tv zawsze będą przepalane na szrot, wiele lat już nam to ewidentnie pokazało.

 58. Kristoffer Kononowitz

  Dziwie się, że ktoś się dziwi, że wyróżniający gracze Ekstraklasy odchodzą do innych lig.

 59. Hans Maikowsky

  30 mln za piłkarza? Gratis by dorzucili jeszcze klub i stadion. Takie realia. Piniondze tu i teraz a potem jakoś będzie.

 60. Marcin F.

  W takiej sytuacji nie ma nawet nadzei na poprawe poziomu Ekstraklasy. Czy dosięgnęliśmy dna?

 61. kaj kajuma

  Prezesi ??Doskonałym przykładem jest pan Stanowski i KTS Weszło jeszcze dobrze nie zaczeli grać a już sprzedaje najlepszego zawodnika , usta pełne frazesów a jak co do czego to robi to samo co reszta.

  1. Kubs Kubs

   @kaj kajuma A ty chcesz udupić tam chłopaka który poradzi sobie w 2 czy 1 lidze. Już cię nie rozumiem.

  2. kaj kajuma

   @Adam Bandurski Stanowski to cwana gapa która wyciąga pieniądze od sponsorów na coś co poważne nie jest ok. Poziom naszej ekstaklasy to muł ,i trzeba wykorzystać szanse jak jakiś wyrózniający się zawodnik może grać w zachodnim klubie ,ok . Co zrobić by poziom Polskiej piłki się poprawił ?? Więcej pieniędzy na transfery !!!Bo nasi młodzi to bele co a jak który dobry to sprzedać , niech się rozwija .A skąd pieniądze ???No i tu jest problem Żaden poważny inwestor nie odważy się wyłożyć pieniędzy . Trzeba przerwać ten chocholi taniec ,myślałem że to będzie Stanowski ale przecież ten jego klub to żart ..z kibiców.

  3. Adam Bandurski

   @kaj kajuma Ale dwa razy pomyliłeś :) Dobra, nieważne. Dlatego, że Stanowski jest poważny to wie, że KTS to nie jest poważny klub. Tam gra Kowalczyk (47 lat), tam grają dziennikarze Weszło. Trzymanie w 7 lidze (a-klasa) zawodnika, który ma potencjał na zostanie profesjonalnym piłkarzem? Stanowski może śmiać się z 1 ligi, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że to a-klasa to jest dokładnie to samo tylko wiele poziomów niżej. Liga co najwyżej pół amatorska. Dziwne tego nie rozumieć.

 62. Oskinson

  Problemem są tez pseudokibice, kluby miałyby „dużych” sponsorów gdyby nie zachowanie kilkuset bandytów. Oni niszczą wizerunek kibiców i całej drużyny co odpycha inwestorów i można zapomnieć o europejskich wojażach. Teraz pieniądz rządzi piłką i mając dodatkowy przypływ gotówki można utrzymać dobrych piłkarzy w klubie i coś osiągnąć a nie sprzedawać każdego przy lepszej okazji.

  1. Koper

   Nie pisz takich bzdur bogate kluby mają gorszych kibiców a sponsorów mają

 63. EOPtomek

  1:00:20 Panie Michale nie procent a punktów procentowych jeżeli chodzi o Szwajcarie, prosze nie strzelać takich gaf jako youtuber mimo że to błąd kogoś innego ;)

 64. Arnoldoo Kabuum

  A co w tym dziwnego że odchodzą ?????? Jak ktoś płaci pięć razy tyle co w Polsce to co się dziwić .

  1. Arnoldoo Kabuum

   @K Całkowicie się z Tobą zgadzam ,

  2. K

   Wiesz u nas ,,fachowcy i znafcy'' beda zawsze uwazac ze jakby liga byla lepsza to jakby taki gosc dostal pensje 10x wieksza w innym klubie to by zostal. A potem ten super talent idzie i sie okazuje ze ostatnia druzyna w 2 lidze wloskiej go nie wystawia bo to takie patalachy. Czy Niezgoda liczy na przyszly transfer z USA znow do Europy? W dupie to ma. Liczy sie tylko kasa

 65. Karthus

  Boniek jak zawsze gada głupoty a Rokuszewski miał w 100% racje

 66. PawelWiwer90 FOOTBALL

  Łysy nie wal wariata , pomóż z akcja charytatywna ,która promowalem tym ze ukończyłem challenge tj. odwiedzilem 20 stadionow z Premier Leauge w 24h zeby pomoc chorej Julci

 67. Krzysztof Walkowiak

  Boniek WON

 68. Adam PRZ

  Wszystko to prawda. Niestety. Nie można oddawać każdego i wszędzie. Szybka kasa jednak prezesom przesłania oczy. A Legia.. no dramat, jeden Kante im zostaje i znowu przyjdzie jakiś słabiak z Bałkanów.

 69. Baki !

  Skromny patomejwen z Saskiej kępy <3

  1. Mati Aligator

   The Best Of :D

 70. Dzik Maciek

  Panie Michale trzeba też zobaczyć kto inwestuje w Polskie kluby i ile... Kogo stać by utrzymać zajebistego piłkarza w Polsce jak za granicą dostanie 2 razy więcej

 71. Gregor Clegane

  Panie Michale, zarządzający klubami nie mają wizji budowy długofalowej. Najbardziej dziwi mnie to że mając dobrych zawodników, nie przedłużają kontraktów z nimi wcześniej tylko czekają do ostatniego dzwonka i zasiadają do rozmów w ostatnim roku, a bardzo często w chwili gdy mogą podpisywać umowy z nowymi klubami. Dlatego czytamy że muszą kogoś sprzedać bo to ostatni dzwonek żeby coś zarobić.

 72. T0ki

  Ekstraklasa to jest k*rwa jakis zart. Co to sadzi o nas jako kraj? Kraj rosnacy i rozwijajacy sie a w Ukrainie lepiej graja mimo ze tam maja oligarchow patologicznych i syf.. ale to nie zmienia faktu ze mamy Polskich leniuchow i nieudacznikow ktorzy prowardza Ekstraklase. Chcialbym wiedziec co robia od dnia do dnia jesli chodzi o rozwoj tej ligi w naszym kraju. Powiem co robia.. ch*ja robia… obijaja sie wciagaja koks do nosa. Warszafka lifestyle. Warszafkaklasa, Warszafka Ekstraklasa. Aby tak dalej, Polska the best. Chce sie pochwalic Amerykanskim sasiadzom jacy jestestmy nieudani. Golf clap.

  1. T0ki

   @zygmunt broniarek Nie, zwykly wstyd.

  2. zygmunt broniarek

   przeterminowany budapren?

 73. Jacek M

  A jak będzie 10 drużyn to nikogo nie sprzedadzą? Będzie to samo lecz mniej piłkarzy do wypromowania i sprzedania. Tylko młodym będzie trudniej się przebić. Problem nie tkwi w ilości drużyn tylko w zarządzaniu klubów.

 74. Kamil Broski

  nie no mls moim zdaniem troche gorsza od ligi portugalskiej

 75. pl4927

  Michał, mówmy częściej o samochodach ;)

 76. Bartek Bart

  Moim zdaniem przeceniamy Bońka jako prezesa PZPN. Mniej druzyn nie bedzie, bo Donald Trump polskiego futbolu liczy kasę. Nikomu na poprawie tej ligi nie zalezy. Pozdrawiam.

 77. Marcin Prymek

  nie można palić marihuany bo cie WADA dopadnie ;) Nikt by nie ryzykował..

 78. darek s

  Patusie wiesz dlaczego 18 zespołów jest lepsze? 1 - mecze ekstraklasy w większej ilości miast, popularyzacja piłki i kibic nie potrzebuje mega stadionu. 2 - mniejsza kasa w lidze? Nawet patusie jak zmniejszysz ligę do 10 zespołów to i tak budżet tego 1 będzie w uj niższy niż zespołów które awansują do UEFA. 3 - więcej meczów o pietruchę to wieksza ilość meczów do promocji młodych !!(przykład patusie Wisły z zeszłego sezonu - Hoyo Kowalski). Ponadto posłuchaj argumentów Probierza, gościa który zna piłkę od środka a nie jak Ty patusie z teorii. Ponadto jesteś lizodupem , prezesi kijowi itd. Chłopie tutaj kasy nie ma do dużej piłki!! Zrozum to patusie!!

 79. Cezary Więckowski

  Ekstraklasa z 10 zespołami, każdy zespól gra z każdym 2 mecze u siebie i 2 na wyjeździe co daje łącznie 36 meczów dla każdego klubu. System taki sam jak do niedawna w Austriackiej Bundeslidze. Jedyny rozsądny pomysł na to polskie szambo. Dziękuję, Dobranoc.

  1. Piot Milak

   Na inny mól i wodorosty w necie szkoda bateri ;-)

  2. Piot Milak

   Dziękuję;)

  3. gucio2648

   Wg mnie powinni zrobic totalna przemiane ligi nawet kosztem eyropejskich pucharow gdzie i tak odpadamy w sierpniu lipcu. Kilka lat grania mlodymi chlopakami nie zagranicznymi emerytami, a to zaowocuje .. a tak mamy co roku wielka betoniarke z trenerami pilkarzami ,niema normalnosci przeciez itak w pucharach nic nieznaczymy ogrywajmy mlodziez grajmy Polakami ,niemamy nic do stracenia , oooj marzy mi sie liga holenderska w Polsce , swietne wyszkolenie tech mlodziezy pelno pelne stadionyi grad goli

  4. kaj kajuma

   A gdzie w tym wszystkim kibice ??

 80. paksu

  Panie Michale... kanałów o sporcie są dziesiątki, a nawet setki w całej Polske... ale to Pan skromny patomejwenie zaskarbił sobie serca widzów właśnie swoją osobą. Właśnie dzięki temu jaki Pan jest kochany i otwarty na ludzi i widzów. Dlatego prosze o to aby Pan zrobił w końcu lajwa o historii z Afryki czyli o DŻUDŻU. To była super historia. Proszę mi odpowiedzieć Panie Michale kiedy będzie transmisja na ten temat? Kiedyś Pan obiecał, że będzie kontynuacja tejże właśnie historii tej wyprawy w rejony Nigerii. Pozdrawiam Panie Michale najlepszy strimerze

  1. Tom J

   @Polsport - Michał Pol bez wymowek Michale, nie tylko kolega tu na to czeka! Pozdro

  2. Polsport - Michał Pol

   Chętnie ale tyle jest bieżących zdarzeń do komentowania, że nie mam kiedy!

 81. Mateusz Kaczmarek

  MLS w Europie to byłyby top 15

 82. Robert Zawadzki

  10 drużyn w lidze liczba abonentów i oglądających ekstraklasę w TV spadła by dramatycznie . Mieszkaniec Kielc, Łodzi , Gdyni itd kupują abonament by oglądać swoje drużyny a nie Legię czy Lecha . Odpada 6 miast odpada duża cześć oglądających . A co do MLS nikogo ta liga nie obchodzi i nikt jej nie ogląda w Europie o coś się gra tam o nic nie ma Pucharów i chyba nikt nawet nie spada.

 83. Łukasz Pudełko

  A może by tak podzielić ligę na 4 grupy, mistrzowską, spadkową, 3-zespołową grupę walczącą o baraż do grupy mistrzowskiej z 7 zespołem grupy mistrzowskiej pod względem liczby rzutów rożnych na wyjazdach, oraz grupę z dwoma zespołami walczącymi o wydostanie się z tej grupy grając ze sobą do 15 zwycięstw. Do pucharów awansowałby 1 zespół grupy mistrzowskiej z największą liczbą autów u siebie w drugiej połowie meczu i 2 zespół z 3-zespołowej grupy pod względem wyników osiągniętych w 3 ostatnich edycjach Pucharu Polski. Spadałyby przegrany dwumeczu do 15 zwycięstw, chyba że miałby więcej wznowień od bramki w doliczonym czasie gry od 4 zespołu grupy spadkowej pod względem podań wykonanych na własnej połowie. Drugim spadkowiczem byłby zespół, który zająłby 5 miejsce w reaktywowanym Pucharze Ekstraklasy, chyba, że byłby to zespół którego rezerwy zajęły co najmniej 6 miejsce w okręgówce, wtedy pomiędzy tym zespołem, a 3 zespołem 2 ligi pod względem średniej widzów w przedziale wiekowym 45-56 na trybunach zorganizowano by specjalny repasaż, w którym obowiązywałaby nieśmiertelna zasada "3 rożne = karny". Oczywiście taki bój zasługuje na Stadion Narodowy! Myślę, że to przejrzyste zasady, które znacznie podniosą poziom polskiej piłki klubowej.

  1. Łukasz Pudełko

   @mosadi85 Dzięki :) To nie był wysiłek, nasza (choć wstyd się przyznać do takiej własności) liga tak mnie zainspirowała ;) Rzeczywiście raczej nie zanosi się na to, by było lepiej, ale przynajmniej możemy się z niej trochę pośmiać, a skromny patomejwen z Saskiej Kępy ma okazje robić swoje dymy ;)

  2. mosadi85

   Szacun stary za wysiłek:) Ale naszej eklapie chyba nic nie pomoże :) Przykład to Angulo- jeden z najlepszych piłkarzy tutaj ostatnimi laty, a włodarze Górnika traktują go jak byle piłkarzynę. Nie dziwię się, że ucieka!

  3. Jan Gorczyński

   Bardzo dobry system.Trzeba wysłać do Księgi Guinessa

  4. Yata

   Ja bym do tego jeszcze wplątał system ligi belgijskiej.

  5. DJ Shine

   XD hahahaha dobre

 84. kaj kajuma

  Panie Michale ,mental !!!!!Opowiada pan o zespołach w krajach do 10mln mieszkańców .

  1. kaj kajuma

   @Adam Bandurski Duża to znaczy że mamy potencjał kóry nie jest wykorzystywany , chyba zę założymy że Polacy nie potrafią grac w piłke. co się zmieni na gorsze gdy będzie 18 drużyn , przecież pan Pol twierdzi że teraz 16 drużyn marnuje kasę , to przynajmniej jeszcze dwie skorzystają .

  2. Adam Bandurski

   Nie o to chodzi. Portugalia ma 18 drużyn, a jest mała, ale też silna. Polska jest duża, ale bardzo słaba.

 85. Robert Zawadzki

  Panie Michale 18 drużyn to bardzo dobry pomysł argumenty proszę bardzo . 1 przywołuje pan jakieś małe kraje i obszarowo i ludnościowo co nijak się nie mają do dużej Polski a największe kraje i najlepsze ligi w Europie mają ( Włochy , Anglia, Hiszpania, Francja 20 drużyn , Niemcy 18 cie) 2 . Każdy region Polski chce mieć swoją drużynę w ekstraklasie w Polsce 10 drużyn to dopiero by była patologia nikt by tego nie oglądał poza paroma miastami cztery razy derby Krakowa hehe to by było chore na derby się czeka cały rok . 3. To bzdury że nie mamy zespołów w 1 lidze co to nie mają stadionów na ekstraklasę Termalika , Miedź , Stal , Zagłębie , Tychy , Bełchatów , Podbeskidzie pewnie jeszcze kogoś nie wymieniłem a wnet wejdzie Widzew ze swoim stadionem Radom też buduje stadion . 4. Mamy tą ESA 37 i super że niby nie ma meczów o nic ale powinny takie być bo obecnie trenerzy boją się wpuszczać młodych bo ciągle o coś grają a to o pierwszą ósemkę a o to by nie spadli itd . .......A co do uzdrowienia polskiej piłki to powinno się wprowadzić obowiązek gry przynajmniej 5 polaków i kominy płacowe dla obcokrajowców dobry obcokrajowiec ma zarabiać minimum 100 tysięcy zł wtedy odpada szrot .Pozdrawiam i mimo że za Bońkiem nie przepadam to moim zdaniem ma racje nie róbmy z Polski małej pipidówki bez urazy dla Czechów czy Chorwatów i nie róbmy z niej biednego ubogiego krewnego co to nie ma stadionów bo jest wręcz odwrotnie u nas chyba najwięcej się obecnie buduje stadionów i mamy całkiem fajne te stadiony obecne .

  1. Marcin

   Ale zakład garncarski

  2. darek s

   @kaj kajuma Byli reprezentanci, buhaha , byli reprezentanci krajów idą grać dla hajsu a tu go nie ma i nie będzie bo kraj jest biedny. No chyba że byli reprezentanci w wieku 50 lat....buhahaha

  3. kaj kajuma

   Zgadzam się . a jesli chodzi o obcokrajowców to wystarczy zeby w ekstraklasie mogli występować tylko obcokrajowcy byli lub obecni reprezentanci kraju.

  4. Adam Bandurski

   To nie chodzi o wielkość i bogactwo tylko o jakość piłkarską i organizacyjną. Przykładowo mała Portugalia ma 18 drużyn albo porównanie 80 milionowych Niemiec do 40 milionowej Hiszpanii - w większym kraju jest mniej drużyn i tyle samo co w 10 milionowej Portugalii. Już nie chodzi o to, żeby zmniejszyć ligę, ale żeby jej chociaż nie powiększać.

 86. Adam Bandurski

  Michał czy ktoś z wp Ci zabrania zrobić ten lajw o Manchesterze i Liverpoolu? Ktoś Ci grozi? Już obiecałeś, już powiadomienie przyszło... Rudzki jakieś machlojki robi bo to Premier League? Martwię się o Ciebie :(

 87. Jarosław Pateja

  ja mam wrażenie że z każdym kolejnym patostreamem poziom spada...

 88. Marcin Grejman

  Dymy Pan rob

 89. Piast Pl

  Wilczki , Kapustki iskierki w mediach .. trzeba więcej

 90. Drifboy 25

  Wystarczylo zobaczyc wilczka na amber cup i juz wiem dlaczego nie biorą go pod uwage do kadry ...naprawde slabo wygladal jezeli chodzi o technike ..myslalem ze zawodowy pilkarz to tam bedzie wymiatal a on gral nielepiej niz reszta amatorow i bylych reprezentantow ...i rozumiem ze to jakis tam turniej o nic towrzyski i wogole no ale jednak to pokazuje ze Wilczek wcale taki dobry nie jest i liga dunska czy turecka to szczyt jego mozliwosci jak widac

 91. TYLKO LECHIA GDAŃSK

  Panie Michale Wilczek u Nawalki pokazał co potrafi, także ten temat nie ma sensu.Jeśli domaga się Pan napastnika to wydaję mi się że młody Świderski byłby lepszą opcją Pozdrawiam

 92. kuba zajac

  WILCZEK NIE JEST NAWET W PIERWSZEJ 10 A LIGA TURECKA I DUŃSKA TO TA SAMA PÓŁKA

 93. Krzys Godzik

  LIGA TURECKA.?CZY OGLADANIE BOLI MNIEJ NIZ EXTRAKLASY????

 94. Lewis Hamilton

  Z Kuczerą? Jezusie

 95. Kamil Karlinski

  Polo Market moj ulubiony👍⚽😍

 96. Maja A.J.

  Wspaniała wizja Ney-Pia-Mba :)

 97. zenon bebel

  Dymy dymy dymy Polskie dymy.

 98. IronSanHybrid

  Rzadko komentuje filmy na youtube, ale bardzo lubię oglądać Pana DYMY Panie Michale ! Wszystkiego dobrego :)

 99. Michał Popiński

  55:53 haha :D

 100. Jacek H.

  Mega błąd trenera Watford robi zmianę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia dolicza więc minutę dodatkowo i w tej minucie tracą bramkę na1:2 !!!