Oficjalny kanał Tomasza Raczka

 • 0
 • 4

Komentarze

 1. oswiecacz ciemnoty

  Koniec religii w szczególności (chrześcijańskich) to koniec antychrysa i koniec szatanskiego świata i jego tronu już nie dalek, król królów nadchodzi

 2. Ewelina haha

  A mnie przykro że pieniądze z podatków poszły na film o gwieździe discopolo

 3. Joanna Nowak

  Panie Tomaszu, oglądając Pana videorecenzje i słuchając tego, co Pan mówi i jak Pan mówi, czuję ten szczególny rodzaj drżenia. Jest Pan absolutnie charyzmatyczny. Ma Pan bilet do mojej duszy - nie od dzisiaj.

 4. Michał Blus

  Heh z powodu tych wad właśnie serial mi się podobał ;) mam ważenie ze to serial inny i dlatego tak źle oceniany... panie Tomaszu złe podejście pan miał :D

 5. agata aga

  A pan jest taki idealny/ czy uważa pan że wszyscy księża są tacy ? Raczej nie drogi panie

 6. b 9835194

  Dzieci niech będą nie posłuszne ,i dodałbym jeszcze - niech wiedzą ,że nie ma czegoś takiego jak tajemnica...

 7. Aneta B.

  Nie przepadam ani za Tarantino ani za Allenem ALE recenzji wysłuchałam z przyjemnością .Oceniał Pan kiedyś filmy Sorrentino? Z chęcią wysłuchałabyn recenzji (nie mogę znaleźć)

 8. Karol Młot

  Czekam na recenzję filmu Latkowskiego "Nic się nie stało". Ciekawi mnie ile film dostanie punktów. Szczerze mówiąc życzyłbym sobie recenzji filmu "Barwy ochronne" właśnie z punktu widzenia ostatnich rewelacji o Zanussim. Czy w tym filmie relację docenta Szelestowskiego i mgr Kruszyńskiego można rozpatrywać w innym kontekscie niż cyt. z Szelestowskiego "to z nudów" ?

 9. alice ayres

  The Office Christmas Special ! Najlepsze "why don't you just fuck off"!!! W historii telewizji. Polecam Extras! Jest fantastyczny. Nie zapominajcie też że z rickym współpracował Steven Merchant, I to oni razem wykreowali The office I Extras 👍😁

 10. ImJustPlayin'WithYa

  Miło słuchać rozważań Pana Raczka - bardzo pomocne, aby ułożyć własne emocje. Idealnie używa Pan języka na określenie tego co pokazane jest w filmie, m.in. „mydliny”. Dziękuje bardzo za Pana recenzje i spojrzenie na ten film, który myśle, że pokazuje jak masa ludzi wiernych jest rozczarowana, iż miejsce które ma chronić nas wewnętrznie i być miejscem opoki w trudnych chwilach, jednocześnie jest miejscem, które nas atakuje.

 11. Barbara Rapałło

  Tak, Panie Tomaszu, wielkie dzięki za komentarz, szczególnie cenny jest apel do rodziców "niech wasze dzieci nie będą posłuszne"

 12. FSB

  Teraz czekamy, aż Siekielski ujawni pedofilów wśród Żydów w ich synagogach oraz wśród duchowieństwa islamskiego i protestantów i potem wśród polityków bo to też bardzo ważne!

 13. Violetta Małaszkiewicz

  Obydwa filmy są interesujące dla osoby, która nie zna środowisk żydowskich. Zaskująca rzeczywistość jak na XXI wiek.

 14. Tomasz Martusz

  Ty również jesteś człowiekiem wielkiej wrażliwości. Dziękuję za recenzje.

 15. Adam Sulich

  Panie Tomaszu, mam pytanie może do ekspertów prawa również: jak to możliwe, aby obywatel Polski nie podlegał krajowemu sądownictwu? To jest absurd, że ksiądz katolicki nie ważne w jakiej randze nagle staje ponad prawem.

 16. barbara krasińska

  Szanowny Panie Rola pani adwokat w tym filmie nie błyszczałaby tak jak błyszczy gdyby nie fantastyczna aktorska uwaznosc,wspaniałe poczucie partnerstwa gry "pozostałych"aktorów.

 17. barbara krasińska

  Szanowny Panie Uważam, że zwracanie uwagi na wysoki poziom aktorstwa tylko 3go sezonu jest krzywdzące wobec poziomu aktorstwa sezonów poprzednich.

 18. troublemaker 123

  Ja już od 40 lat nie chodzę do Kościoła i do Spowiedzi. Ponieważ wystarczająco się napatrzyłam na Księży, których poznałam kiedyś. Jako młoda mężatka u mjej Teściowej w domu. Kiedy ludzie za 1 Kostkę Masła stali w kolejce po 4 godziny. A u niej stół uginał się od wspaniałego jedzenia , bo była Kimś w PSS kiedyś. Księża tak się najedli, ze nawet Pasek od Spodni odpinali.

 19. Janina Jurek

  Ta blokada na poziomie prokuratury wygląda na układ od czasów zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki . Ten sam układ nie dopuścił do ujawnienia prawdziwych zabójców Księdza Popiełuszki . W drugą stronę układ ten chroni stronę kościelną . Wraz z rozsypaniem się układu wyjdą na światło dzienne wszystkie brudy przeszłości dlatego dobrze , że powstał ten film bo zmiecie cały ten układ okrągłostołowy .

 20. ttyyllkkoo

  Idąc takim tokiem myślenia (że tak niewielu ich jest ujętych w tej niechlubnej statystyce), można perfidnie odwrócić kota ogonem i powiedzieć ZGODA, to tylko 0,5 procenta. Jeśli jednak odniesiemy tą samą liczbę do ogólnej liczby księży w Polsce, okaże się, że na średnio 25 tys. Polskiego kleru przypadnie około 125 pedofili. Jeśli tylko 3 z nich siedzi w więzieniu, wnioskuję z pytaniem co z pozostałymi 122 duchownymi? A to tylko zwykła ocena statystyczna. Chyba nikt nie wierzy w liczbę "3". Tak samo śmiem twierdzić, że zakładane pół procenta nijak nie ma się do rzeczywistości. Tym bardziej gdy obok pedofilii postawimy zarzuty: znecania się, psychopatologii, czy innych dewiacji ukierunkowanych jako mniej lub bardziej zaowaluowana przemoc wobec dziecka. Jeśli ktoś nie wierzy niech cofnie się pamięcią do czasów szkoły i przypomni sobie jakimi sposobami księża próbowali wymusić posłuszeństwo na nudnych i nikomu niepotrzebnych lekcjach religii. Fakt. Generalizuje. Ale przez 12 lat lekcji religii sam mogę wskazać przynajmniej 3 przypadki księży zupełnie nie nadających się do prowadzenia lekcji tego przedmiotu, których po latach uważam, że zwyczajnie byli psychicznie zwichrowani. Na szczęście (o ile mi wiadomo) nie było wśród nich tych najgorszych przypadków, czyli pedofili. Ale za to w niedalekiej wiosce głośna była sprawa księdza pedofila, którego nie dosięgła żadna kara, bo prokurator skutecznie zatuszował śledztwo.

 21. Iwona Sobolewska

  Panie Tomaszu, Dziekuje za dobra, dosadna wymowe, Kosciol to instytucja ktora chce miec wiecej i wiecej wladzy i kasy. Zastanawia mmie ile z bogiem maja doczynienia i wiara. Zamykaja oczy na takie czyny ktore zniszczyly zycie bezbronnych dzieci. To mowi Samo za siebie. Dziekuje braciom Siekielskim za filmy ze mieli odwage pokazac to swiatu. Ludzie obudzcie sie i obserwujcie. Pozdrawiam

 22. Krzysztof W.

  Brawo p.Tomaszu

 23. Piter C

  Panie Tomaszu, zawsze Pana ceniłem. Bardzo trafne spostrzeżenia, pięknie przedstawione i pomimo ewidentnych emocji, które Panem ciskają, spokojne i rzeczowe. Gdybym ja omawiał ten film, wkradłoby mi się z pewnością kilka niecenzuralnych słów. Pozdrawiam.

 24. Ann Blau

  Ja zawsze wiedziałam, że jest Pan świetnym krytykiem filmowym, ale ta recenzja jest poprostu "sztosem"👍🏻 Pamiętajmy: " Nie bądźmy nigdy grzeczni "

 25. ttyyllkkoo

  Film Sekielskich ważny i słuszny. Komentarz Raczka również. Nawet te zwykłe wpisy, zwykłych ludzi również są ważne, bo pokazują, że niby wiemy i rozumiemy na czym polega problem. Ale niestety nie wierzę w to, że cokolwiek się zmieni. Ponieważ My - Sami na to przyzwalamy. Tolerujemy znieczulice, zaniechanie, nierozliczanie Kościoła. I mało tego... opłacamy go, zresztą tak samo jak państwo, które co chwila sponsoruje różne inwestycje z naszych podatków. Kościół jest i czuje się naprawdę bezkarny. Nic sobie z takich zarzutów nie robi, bo to potężna firma. Wpływowa, hierarchicznie zbudowana i przypominająca w swej lojalności i działaniach prawdziwą mafię. W kościele nie ma za dużo miejsca na Boga. Liczy się przede wszystkim kasa i wpływy. I o tym również świetnie mówi film Kler. Prawdziwie pozytywny bohater przegrywa z druzgocącą machiną systemu. Wspieranego dodatkowo przez skorumpowane (licznymi układami) państwo. Nie zmieni się nic dopóki ludzie nie zmienią swojego myślenia nt. Kościoła. I nie zaczną egzekwować słusznych zasad. Dopóki Kościół jest ponad prawem nic się nie zmieni.

 26. jan kochanowski

  ciekawe że w tej recenzji nie pojawił się wpleciony w film Sekielskich ni z tego ni z owego temat homoseksualizmu. uważam że była to podła manipulacja ze strony autorów filmu, żeby jeszcze bardziej rozgrzać atmosfere i w ten sposób się promować. komentarz o podobnej treści ale dluższy, umiesciałem pod filmem Sekielskich, niedlugo potem komentarz znikną. nieładnie panie Sekielski. dla mnie film o którym mowa jest ważny i potrzebny a jednocześnie szkodliwy, więc nie mogę go jednoznacznie ocenić.

 27. the kidznok

  Szacunek za recenzję ale... Za dużo polityki, za mało recenzji. Ani słowa o uciekaniu w udawanie księdza aby móc przez chwilę być traktowanym inaczej niż ten zły chłopak z poprawczaka. Zdjęcie piętna, wyrwanie się z rzeczywistości. To pobudza do przemyślenia jak wygląda życie młodych ludzi z poprawczaka i jakie szanse mają na jakiekolwiek "normalne" życie. Wykolejenie, grzech który właściwie jest w każdym z nas, każdego spotyka, jednocześnie nie sprawia że nie można być dobrym człowiekiem, dobrym księdzem. To film o ludziach, nie postaciach, tylko ludziach gdzie każdy jest pogubiony, grzeszny dlatego można to rzeczywiście poczuć. Ten film porusza tak wiele tematów związanych z wiarą, instytucją Kościoła, samym człowieczeństwem oraz konfliktem międzyludzkim że oczekiwałem trochę bardziej rozbudowanej recenzji a nie głównie (choć słusznie) przywoływanie politycznych aspektów. Chętnie poznałbym szerszą recenzję na temat tego filmu. Pozdrawiam

 28. TheTranscendentalna

  uwielbiam Pana recenzje :-) !

 29. panku szulek

  Ciekawe kiedy zaczną się zemsty na ksiedzach pedofilach?

 30. isza kamska

  A co z dziewczynkami ?

 31. Szybkie OKO

  Jeszcze nie ogladalem ale juz sobie mysle dlaczego my sami nie nie mozemy wymierztc sprawiedliwosci ? Bierzemy takiego i go ukamieniujmy szybka akcja co nam moga zrobic? Mysle ze naprawilibysmy ten swiat od tych zjebow chociaz tych w kosciele bo takich wszedzie jest pelno obudzmy sie to sa beszczelne skurwysynyyy!!!!!! wiedza ze nikt im nic nie zrobi zmienmy to do cholery!

 32. Violet Moon

  Raczek, nie masz racji, twoje rozwiazanie jest do dudy. Zwalasz na dzieci odpowiedzialnosc na to zeby nie byly zgwalcone czy inaczej molestowane. Dorosli (my) nawalaja, a dzieci maja naprawiac bledy doroslych? To ty (my) mamy dopatrzyc zeby czarne ptaki nie molestowaly, jestesny bezsilni a ty mowisz dzieciakom, nie dajcie sie. Tego mozesz oczekiwac moze od doroslych, ale dzieci 6-13 letnie?

 33. wolfchild 4

  Dziekuje Panie Tomaszu. Wreszcie zaplakalam

 34. Julia Gajewska

  Uwielbiam ten serial

 35. Gosia Gorecka

  Próbowałam oglądać ten film, ale nie jestem w stanie. To ze księża molestowali to obrzydlistwo, koszmar ale to ze księża sobie pozwalali na to.... gdzie byli rodzice? Za ściana? Gdzie ksiądz sobie pozwalał na molestowanie.... nie wierze ze rodzice nic nie wiedzieli.... jeżeli nie wiedzieli to jak bardzo znieczuleni musieli być na swoje własne dzieci?, wielu rodziców wiedziało albo coś podejrzewało.... ale łatwiej było chować głowę w piasek.... i to jest największa tragedia i obrzydliwość, i dlatego tak długo sobie księża sobie na to pozwalali bo rodzice dzieci tez z tym nic nie robili i w ten sposób na to przyzwalali ...tak jak ta zakonnica .... ,

 36. Mama Mama

  też się parę razy spotkałam z taką interpretacją w życiu

 37. LeBartoshe

  ad 42:50 plsel.info/video/wideo/sX3Qu5iulpuhZWU.html (po 0:55) Fragment polskiego zwiastunu Dzięki Bogu, w którym odegrana jest scena inspirowana wypowiedzią kardynała Barbarina. Oryginalna wypowiedź kardynała: plsel.info/video/wideo/naSZkoTOfpqKn6A.html (po 0:15) "La majorité des faits, grâce à Dieu, sont prescrits." ~ Większość tych zdarzeń, dzięki Bogu, się przedawniła.

 38. Doris C

  Pedofilia jest przestępstwem a homoseksualizm nie i to jest zasadnicza różnica. Ostatni film braci Siekieslskich jest o pedofilii w kościele i nie należy łączyć tych dwóch spraw.Należy natomiast ukarać wszystkich księży, którzy skrzywdzili dzieci i przestać ukrywać pedofilów w kościele...

 39. Ula Rybka

  Panie Tomaszu, bardzo Pana szanuje, obysmy mieli tak wspanialych i kulturalnych ludzi jak Pan jak najwiecej. Dziekuje, ze Pana mamy.

 40. SeksDobryWszystkim

  Metafora piany płynącej z ust, boska!

 41. Damon Hodges Official Page Plus

  Naprawdę doceniam te filmy, są niezbędne by pomóc zrozumieć, co dzieje się w kościele. To trudna prawda i jestem pewien, że ci ludzie - księża, nie zasługują na miano świętych ojców, jestem pewien, że Bóg opuścił kościół, obserwując to wszystko z rozczarowaniem .. zawsze musimy mówić otwarcie i nie rezygnować z naszych praw jako istot ludzkich. plsel.info/video/wideo/0qzWzXyrgXCorWk.html

 42. Kris Flower

  Zawsze mówię że grzeczny to nie to samo co kulturalny.Kulturalny człowiek wie co robić nawet z chamem.

 43. Kris Flower

  Trochę pod publiczkę ale trafia Pan w sedno.

 44. Krzysztof Kaczorowski

  Dla mnie film Sekielskich jest ok. Każdy troszkę inteligentny człowiek wie że homoseksualizm a pedofilia to dwie różne rzeczy. A cała reszta teraz to bicie piany przez różne środowiska, które chcą propagować swoje idee i chronić swoje ego. Co się kuźwa dzieje, że wszystko trzeba wykładać jak debilom. Normalny człowiek nawet jak nie wie to poszpera, poszuka i się dowie.

 45. Piotr Holak

  Siódma książka

 46. Piotr Holak

  Mylne myślenie ludzie porównują film sodoma

 47. Catherine Krasnodebska

  Ja też pamiętam lekcje muzyki . Szkoda że w szkołach niema lekcji muzyki to fakt . Pozdrawiam 🙂

 48. Krzysztof Kudlinski

  "Często rodzinom wydymanych małolatów,którzy szli na policję,sąsiedzi wybijali szyby w oknach,a gnojkom nauczyciele stawiali pały.W 2004 roku przeciwko Henrykowi Jankowskiemu prokuratura wszczęła postępowanie o posuwanie chłopców,oprócz 1,5 świadka do organów nie zgłosił się nikt.Poszkodowanym i ich rodzicom nie stawało odwagi,żeby wsadzić pedofila w koloratce do pudła."

 49. Bartosz BazOk Zelek

  Pokonaliście Panowie wspólnie chochoła, którego zbudowaliście. W filmie Sekielskich nie ma nigdzie zrównywania homoseksualizmu z pedofilią.

 50. Izabella Dereń

  Kurczę, obejrzałam 1 sezon Fleabag zachęcona recenzjami, że to świetny serial, mądry, do pośmiania się, czasem to śmiech przez łzy i jakoś tak zbudowałam sobie wyobrażenie, że to serial komediowy. Pan też mówi o nim z uśmiechem na ustach i to mnie chyba zmyliło. Wyobraziłam sobie, że będzie to lekka, mądra komedia o życiu. Obejrzałam i straszna klapa, w tym sensie, że nie uśmiechnęłam się ani razu. Po prostu przywaliła mnie samotność bohaterów, straszny smutek, bezradność. Szczerze mówiąc ten serial przygnębił mnie. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to opowieść o wzniośle mówiąc kondycji człowieka a żart służy do zdjęcia ewentualnej pompatyczności czy powagi, jednak dla mnie żartowanie tutaj jest jak „prętem po kratach”, wyostrza dramat. To absolutnie nie jest zarzut ani do serialu, ani do pana recenzji. Po prostu zderzyłem się z tym serialem, nie potrafię odebrać tego, co tam się dzieje z dystansem. I to świadczy o tym, że to bardzo dobry serial.

 51. Lukasz Rosa

  Dziękuję za tą puente...

 52. Sławomir Jerzy Bajka

  Panie Tomaszu, chylę czoła przed Pańskim kunsztem krytyka filmowego w analizie nie tylko tego filmu, ale i innych produkcji. Wielki szacun :-)

 53. Szar Jaw

  Absolutnie się zgadzam

 54. Krzysztof Ligenza

  Kiedy miałem 10 lat, to siostra ucząca mnie religii zwróciła się do mnie z propozycją, że mógłbym zostać ministrantem. Ja jej odmówiłem. Na to ona, że to ksiądz proboszcz na mnie wskazał i mnie najchętniej by widział przy ołtarzu. Przy tym dodała, że ksiądz proboszcz mnie tak pokieruje, że będę mógł zostać księdzem. Mnie to jednak nie interesowało. Miałem już inne plany życiowe. Ale podchwycił tę propozycję inny kolega z mojej klasy, który był ledwo dostatecznym uczniem w szkole. Po tygodniu siostra oznajmiła, że ksiądz proboszcz zgadza się na tego przysłowiowego osła, że może zostać ministrantem. Rzeczywiście widziałem go przy ołtarzu długie lata i jest już kilkanaście lat księdzem. Chciałbym tutaj przy okazji zaznaczyć, że on był bardzo słabym uczniem, ale miał pokaźne przyrodzenie.

  1. Violet Moon

   Na ministranta nie trzeba orla, wiec co to ma do rzeczy? Ksiadz sobie wybral ofiare ale skoro odmowiles to zadowolil sie kolega. Wylapuja tez chlopcow ktorzy sa gejami przy tzw. spowiedzi. Dorosle chlopy moga sobie ogladac swoje pokazne ptaki, ale kontakt z dziecmi i mlodzieza powinien byc zakazany do lat 18.

 55. Lesh Sy

  Nie są wyłączeni spod prawodastwa w Szwajcarii

 56. Joanna Ramsten

  DZIEKUJE PANU ZA FANTASTYCZNA TRAFNA RECEZJE TEGO FILMU. JESTEM BARDZO DUMNA MAJAC TAK MADRYCH RODAKÖW. POZDRAWIAM SERDECZNIE.

 57. Agapi Dora

  Min 25:33 ja na religji za duzo pytan zadawalam, to mnie oblal na egzaminie do bierzmowania... Zdalam lata pozniej. Ale co to zrobilo wtedy z moja psychika, to tylko ja wiem...

 58. MsAntymateria

  Niesamowita wrażliwość i wyczucie p. Armena.. Dziekuje

 59. zofia golus

  W Kościele od dawna nie ma dobrego wzorca do naśladowania. Mi księża nie są potrzebni do rozmowy z Bogiem. Księża nie pomagają, a wręcz przeszkadzają Kościołowi. Nie chodzę do Kościoła. Wchodzę się pomodlić, gdy Kościoły są puste.Wtedy czuje się tam najlepiej. Super recenzja p.Tomku.

 60. Catherine Krasnodebska

  Bardzo Pana lubię i cenię od zawsze . Uwielbiam Pana słuchać. Pozdrawiam ii życzę nie wyczerpanych zasobów szczescia i zdrowia

 61. kupiłem sobie siekierke

  Kurcze szczerością to Pan rozwala.Taki człowiek jak Pan to był by prezydent a nie jakieś pajace zakłamane.

 62. Makaj

  Włączylem ten film z ciekawosci czy rzeczywiscie taka kupa i po 3 minutach przewinalem do 30min pozniej do 60min az w koncu powiedzialem: "nie no.. Ide do Raczka bo nie bede marnowal czasu".. No i juz nie musze wracac do tego badziewia. Jak mowi klasyk Wieslaw Wszywka: "badziewie do badziewia"

 63. Mateusz

  Panie Tomaszu to może teraz recenzja filmu "Nic się nie stało"

 64. Leszek Xyzewski

  Szumowski?

 65. Hiacynta Hiacynta

  Panie Raczek naprawde nie wie pan za czyjego""władztwa""pedofile dostalu zielone światło? Dla ułatwien8a dodam,że chodzilo o wewn.pismo o uciszaniu i ignorowaniu ofiar zgłaszających sie do kurii..

 66. elise

  świetna recenzja

 67. Żwirek Bez Muchomorka

  jak zwykle mistrzostwo panie Tomaszu ... 59, 3 tys. subskrypcji ? ludzie , co jest z Wami ?

 68. kupiłem sobie siekierke

  To z kim Pan Tomasz kładzie się spać mnie nie interesuje.Jest tak ciekawym człowiekiem że nawet taki homofob jak ja bardzo go lubię i szanuję.Pana Raczka nie da się nie lubić .Ma dystans do siebie,nie obnosi się swoją "wrażliwością" i nie robi z siebie ofiary Pan Tomek,to Pan Tomek.Tak jak Pan Waldorff czy inni.Nie podobają mu się dziewczyny to fajnie-wiecej dla nas brzydali😂.

 69. Dorota Kepa

  Panie Tomku ciekawa jestem Pana recenzji nt filmu Latkowskiego - nt konwencji, sposobu realizacji i promocji filmu. W moim odczuciu temat cholernie ważny dotykający znowu powiązań prokuratury i sądów z mafia (tym razem ta konwencjonalna , nie lawendowa) ale sposób realizacji filmu się nie umywa do produkcji Sekielskich. No i promocja znanymi nazwiskami bez podawania dowodów na słuszność tych oskarżeń mnie osobiście zniechęca i podważa wiarygodność i niezależnosc pana Latkowskiego.

  1. Tomasz Raczek

   Nie oglądałem filmu. Zobaczę go dopiero, gdy będzie dostępny na jakiejś neutralnej platformie. TVP nie oglądam ze względu na jej jednoznacznie propagandowy charakter.

 70. macieju polski

  Swietny komentarz, tak dobry i wstrzasajacy, ze musze ochlonac i dojrzec, zeby obejrzec film. Pozdrawiam.

 71. Barbra Woźniaczka

  Szanowny panie redaktorze proszę o relacje z filmu Pana Latkowskiego udostępnionego w dniu wczorajszym.

 72. CGB Spender

  Niezle zarabiaja na tych pedofilach ale dalej chodza na wolnosci.. za zadzganie takiego smiecia nie powinno byc kary.

 73. Mariolusia m

  Czy będzie komentarz do "Nic się nie stało"?

 74. Ewa Kawalko

  Panie Tomku wybaczyć, ale nie zapomieć!!!Brak słow, to jest kary godne!!!

 75. Leo Croker

  Panie Tomaszu, gratuluję decyzji dołączenia do Radia Nowy Świat. Już nie mogę się doczekać pańskich recenzji na antenie tej stacji internetowej. Bardzo się cieszę.

 76. Szymon Osowski

  Panie Tomaszu, To wiem na pewno. Miniserial HBO na podstawie powieści Wally Lamba

 77. Agapi Dora

  Min 11:11 DOKLADNIE TAK

 78. agnieszka

  I to wprowadzenie jest super:-)

 79. Krzysztof Magrel

  Ja nie odebrałem tego filmu jako ataku na homoseksualistów. Uważam, że przesadzacie. Chociaż sam nie jestem osobą homoseksualną, więc nie jestem wyczulony na takie sprawy. Niemniej nie było wg mnie zrównania homoseksualizmu i pedofilii.

  1. Krzysztof Magrel

   @Sławomir Wodzyński nie wiem jak jest w istocie. Chodzi tylko o to, że ja nie odebrałem filmu Sekielskich jako atak na środowiska homoseksualne. I pewnie dopóki nie będzie śledztwa z prawdziwego zdarzenia ws. Pedofilii w kk to się nie dowiemy jak jest naprawdę

  2. Sławomir Wodzyński

   to pan psycholog tu poleciał z tym zrównywaniem. ale Dehnel i Raczek mają rację. Sekielscy kupili tezy, które KK im podrzucił, że to ukryci geje ukrywają pedofilii, bo się boją. wg mnie to humbug. biskupi (bo to oni ukrywają i przenoszą księży) robią to bo tak widzą dobro KK i dlatego, że mogą to robić, bo ofiary się boją, bo wierni nie protestują a władze świeckie patrzą przez palce i tworzą de facto parasol ochronny. a przynajmniej tak było przez wiele, wiele lat.

 80. MrSkimil

  Panie Tomaszu, przepiękna recenzja. Uwielbiam oglądać Pana recenzje ale pierwszy raz widzę Pana w takich emocjach. Może to jest tylko moje subiektywne odczucie ale jest to najbardziej emocjonalna recenzja jaką u Pana widziałem. Bądźmy piękni i silni, Pozdrawiam.

 81. Andrzej Kolp

  I tak nie ,,,,proszę wąybaczyć z całym szacunkiem dla Pana . Pedofila jest odmianą zboczenia seksualnego jak to wytłumaczyć.....

 82. dorotex86

  Chyba miałam szczęście pod tym względem bo w liceum miałam katechetę, który jak na mój gust sam był kryptoateistą. Na pierwszej lekcji położył biblię pod stolik, żeby się nie huśtał XD. Bardzo zachęcał też do wytężania szarych komórek i zadawania trudnych pytań. Z tego co wiem już od kilku lat nie uczy katechezy haha, ciekawe dlaczego? Mi pomogło, z katolicyzmu wyleczyłam się kilka lat później, właśnie zadając trudne pytania i widząc niespójność religii. ps. panie Raczek, ja już wiem że mój w pański gust mają mało wspólnego, ale 'na boga' niech się pan tak nie rwie do oceniania innych!

 83. Michał Jałocha

  Panie Tomku, nie Tomaszu, Tomku. Dziękuję. Dziękuję że i ja mogę pooglądać się widząc te kulminacja autentyczności w pana wzroku i mówię, zwłaszcza na samym końcu. Zarówno tu jak i w bólu i blasku. Dziękuję za jakość , wrażliwość i człowieczeństwo, świadectwie słowa, tak bliskim, ze pięknym i moim.

 84. Gabba Jaga

  Pamiętam że (w latach 60/70) na lekcjach religii w salkach przykościelnych, w trakcie dyktowania ksiądz często pochylał się nad dziewczynkami , wkładał im rękę pod podkoszulek i głaskał po plecach. Wybierał raczej te pulchniejsze. Było to strasznie krępujące bo czasem palce dotykały malutkich jeszcze u nas piersi. Nigdy o tym nie mówiłyśmy. Zbyt byłyśmy zawstydzone. Ale to siedzi w człowieku i powoduje zgagę. I złość.

 85. Virginia Noir

  Dziękuję.

 86. Adam Różycki

  Panowie, oglądałem wiele razy ten krótki fragment z wypowiedziami biskupa, księdza i katolickiego redaktora. Nikt z nich w żadnym momencie nie zrównuje homoseksualistów z pedofilami czy z przestępcami pedofilnymi. No nie zrównuje, żaden! A Wy twierdzicie, że wszyscy trzej zrównują. I że Sekielscy nie przemyśleli, przeoczyli. Nie, to Wyście - nie tylko Wy, tę histerię zaczął Jacek Dehnel - przeinterpretowali. Nazywam to histerią, mając świadomość przesady, ale to jest coś w tym rodzaju: widoczna niechęć do chłodnej oceny, dostrzeżenia tego, co faktycznie zostało powiedziane, podszyta strachem, a co najmniej silnym niepokojem, że ktoś to źle odbierze, że te treści staną się pożywką dla czegoś złego, że to "śmierdzące jajo" będzie psuć powietrze coraz bardziej i bardziej.

  1. Inga Burska

   A czytałeś drugi wpis Dehnela na ten temat?

  2. Sławomir Wodzyński

   to pan psycholog tu poleciał z tym zrównywaniem. ale Dehnel i Raczek mają rację. Sekielscy kupili tezy, które KK im podrzucił, że to ukryci geje ukrywają pedofilii, bo się boją. wg mnie to humbug. biskupi (bo to oni ukrywają i przenoszą księży) robią to bo tak widzą dobro KK i dlatego, że mogą to robić, bo ofiary się boją, bo wierni nie protestują a władze świeckie patrzą przez palce i tworzą de facto parasol ochronny. a przynajmniej tak było przez wiele, wiele lat.

 87. Mateusz I

  Nie dałem rady obejrzeć do końca... naciągane i wyolbrzymiane to niby stawianie na równi pedofilii i homoseksualizmu

 88. dunnoit83

  Całe dobre wrażenie o filmie padło, kiedy padła kwestia lawendowej mafii. Mnie osobiście to zabolało.

 89. Ewa Tomczyk

  Musisz dobrz..,dzieci niech nie będą grzeczne..ale w innym przypadku jakby takiego h.ksiedza pokopali po kroczu to wylądują w poprawczaku...oj źle..a wiara to zupełnie co innego,nie sądzisz Panie Raczek

 90. Marta Olikowska

  Ale ksiądz nie powinien mieć też żadnej orientacji

  1. Sławomir Wodzyński

   ale ma, bo jest człowiekiem...

 91. Ewa Tomczyk

  Miły Panie Raczej,ciekawe czy również przedstawisz recenzje filmu " Nic się nie stało"..pewnie nie bo polityka i dendencje różne,ale dokumenty w obu filmach są o złu, o bardzo ,bardzo kontrowersyjnych czasach..to nie filmy to reportaże.... I ksiądz i sędzia taki sam h..... Oj ciśnie się znane słowa..A wszysko robi bieda.

 92. Natalia Bartkowiak

  Zgadzam sie z panem Romanem Kubarem

 93. nimoe

  Dokladnie o tym byl juz swietny film "Spotlight"... wszedzie to samo, zabawa w chowanego...

  1. bssni touir

   Obawiam się, że nawet "niegrzeczne" dziecko będzie bezradne jeśli dorośli nie będą traktować poważnie tego, co mówi.

 94. Natalia Bartkowiak

  Witam popierm nie dziel wlosow na czworo a afera pedofilska w USA glosna film dokumentalno fabulary tytul mi umknol Boston jak dobrze pamietam a Irlandia interesy wladza i kasa nie ludzkie dobro prosci ludzie nieogarniaja roznic tego o czym panowie rozprawiacie cenie odwage panow Sekielskich 😨🌞🌞🌞🐢💐

 95. Jacek Przybysz

  nie rozumiem o co ta cała zwała,tak naprawdę to nawet nie zauważyłem tego porównania w tym filmie i sądze że tylko sfrustrowany gej mógłby to wychaczyć......

 96. Slawek Tutkaj

  Panowie, dzielicie włos na czworo.

 97. vinasu maaj

  Miałem 13 lat wtedy.

  1. bssni touir

   Piekna recenzja! Gratuluje! Prawda coraz wiecej wychodzi na jaw, i ich wreszcie dopadnie sprawiedliwosc

 98. alojz wiertara

  Nie wiem ilu ludzi i czy w ogóle ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że cała ta afera z pedofilią to wierzchołek góry lodowej - jest coś o wiele gorszego, bo jesli pedofilia jest oficjalnie potepiana, to coś, o czym zaraz napiszę, już nie, zaś ofiary pewnego procederu, prawdopodobnie, do śmierci nie odkryją co wpłynęło na to, że w pewnym okresie życia spotkały się oko w oko z istotą z innego, nierealnego świata. Odkrycia tego dokonałem przypadkiem po rozmowie z koleżanką której córka wykazywała niepokojące oznaki po lekcji religii, ale do rzeczy. Lekcje religii dla klas do których uczęszczają starsi uczniowie (14 - 16 latkowie i wzwyż) są uzupełniane filmami, horrorami które mają pokazać istotę diabła, I JEST TO POWSZECHNE - po co to jest robione? Jednym z pierwszych horrorów który zajął się tym tematem był Egzorcysta, po projekcji w amerykańskich kinach zwrócono uwagę, na eksplozję opętań w USA. Okazało się, że dotyczy to tylko wierzących i w zdecydowanej większości nastolatków. Nie chcę tu zanudzać opisując cały mechanizm, ale pewne jest, że im bardziej ktoś wierzy, tym prędzej staje sę ofiarą opętania. Młody człowiek (tak dla przykładu)mocno wierzący wchodzi w okres pokwitania, dojrzewania, największa burza to okres między 12 a 16 rokiem życia, budzi się w nim seksualność, ma polucje, zmazy nocne, masturbuje się - odzywa sie natura która jest silniejsza od niego, lecz równocześnie wie, że każda taka akcja jest grzechem którym karmi diabła, bo przecież uczyli go na religii, że diabeł czyha na niego, i że mają się strzec, uważać, że seks jest zły i trzeba się powstrzymywać przed grzechem, ale niestety sprawa jest silniejsza od młodego człowieka - jest w pułapce. Najbardziej wrażliwe, niewinne i czyste dzieci stają się ofiarami księży którzy puszczają im te filmy po to, aby wywołać u nich opętanie - aby rozpaczą i bólem dzieci i ich rodziców uwiarygodnić swoją posługę, bo tylko oni przecież potrafią walczyć z diabłem. Wystarczy poszukać danych, artykułów które są w internecie mówiących, o potężnej fali opętań w Polsce po 90 roku. Niekiedy próbuję o tym rozmawiać, mówić o tym, i najczęściej jest tak, jakbym nie mówił po polsku, jakbym był z innej planety - nikt mnie nie słucha, a może niezbyt jasno się wysławiam, a może jestem głupi, po prostu? - nie mam pojęcia. Może to moje pisanie uzupełnię krótkim "zyciorysem" Diabła, tak dla lepszego zrozumienia z czym/kim mamy do czynienia. Jest Bóg - dobro naj-lepsze, jeśli jednak istnieje dobro najlepsze, musi istnieć i zło, i to nie jakieś tam zło, ale też naj-gorsze. Sprawa ta z biegiem czasu coraz bardziej stawała się oczywista. Pojawiła się myśl, aby zło spersonifikować, nadać mu formę. Zaczęto o tym mówić, dyskutować, opisywać - „Na początku było słowo”. Kozioł stał się symbolem zła przez pewien rytuał praktykowany przez Żydów, a polegający na symbolicznym przelaniu na ofiarnego kozła wszelkich grzechów ludu, wypędzenie kozła i strącenie go w przepaśc miało dać oczyszczenie ludziom. Rogaty kozioł to jednak za mało, znaleziono kolejne wcielenie zła, które nawiązywało do ofiarnego kozła, było nim urojone stworzenie, którego pierwowzorem był Pan, grecki bóg lasów i pól, strzegący pasterzy i ich dobytku. Pan, to pól-człowiek, pól- kozioł - kopyta, rogi, ogon kosmaty. Powstało mnóstwo pism o diable, wcielenu krystalicznego zła i o piekle. Diabeł zaczyna żyć w umysłach ludzi, staje się elementem kultury, jednym z jej elementów są filmy które wykorzystywane są w sposób jaki opisałem. Wszystko to jest wytworem człowieka, i nikogo więcej. Jeśli uzna Pan, że to wszystko nie ma sensu, to proszę to moje pisanie usunąć. Pozdrawiam

 99. Kasia Nowak

  Ten serial jest super. Ona jest kobieca wersja Ricky’ego Gervais.

 100. Bartosz Siwczak

  Oglądam i tym samym nadrabiam wszystkie Pańskie wideorecenzje, nawet jeśli dany tytuł już obejrzałem, lub nie zamierzam, czy też się waham. Wspaniałe móc zatrzymać się tutaj i posłuchać dźwięku misy oraz pięknej polszczyzny, oraz wplecione w nią mądrości i anegdoty. Dziękuję i czekam na kolejne !