Oficjalny kanał Witolda Gadowskiego -- dziennikarza, pisarza i poety, autora „Wieży komunistów", „Smaku wojny" oraz współautora książki „Tragarze śmierci".
gadowskiwitold.pl
facebook.com/GadowskiWitold

 • 245
 • 37 739 139

Komentarze

 1. BoMis

  Panie Witoldzie szanowny. Z całym szacunkiem, co do red. Michalkiewicza absolutnie nie ma pan racji. Wyrok jest niesłuszny i skandaliczny. Pan Michalkiewicz nie mógł w żaden sposób naruszyć dóbr osobistych Żanety, bo jej po pierwsze z imienia lub nazwiska nie znał, po drugie w żadnym punkcie spornej wypowiedzi się do niej osobiście nie odnosił. Owszem wypowiedział się bardzo dosadnie (zbyt dosadnie) o milionowym odszkodowaniu jakie dostała mająca kontakty seksualne z byłym zakonnikiem nastolatka mówiąc zdaje się "żadna kurwa tyle nie zarobi" choć zasadniczo powiedział prawdę. Ale proszę zrozumieć że wyrok - i nie przeciwko temu byłemu zakonnikowi! bo ten był słuszny i facet go prawidłowo odsiedział, ale przeciwko Towarzystwu Jezusowemu - jest skrajnie głupi, ideologiczny, bezprawny. Bo nie ma odpowiedzialności zbiorowej! Jak pana przejedzie autem funkcjonariusz kolei lub pracownik banku, to przecież nie odpowiadają za to Koleje Państwowe ani bank tylko odpowiada ten dany Kowalski który popełnił przestępstwo. Źle że sąd poznański nie rozumie takiej oczywistości, dobrze że jest skarga kasacyjna. A co do samej sprawy to może być medialnie bardzo dęta. Nastolatka raczej nie mogła być "przez wiele miesięcy więziona i gwałcona" jeśli w tym czasie zwyczajnie chodziła do szkoły i miała kontakt z rodzicami (czy też opiekunami). Chyba też mieszkała wtedy normalnie w swoim domu, bo jak rodzice mogliby nie zauważyć nawet nie "wielomiesięcznej" ale choćby dwudniowej nieobecności dziecka?!

 2. Bukolos Bakchos

  PiS , PO to członkowie narodu wybranego...

 3. Kora Jabłońska

  Czyli kto ma zostać prezydentem, kto ma szanse? To wytykanie TERAZ PIS-owi tych wszystkich rzeczy, które zapewne są przekazywane przez Pana, żeby ich poruszyć, czyli w dobrej wierze, mogą pomóc wygrać pani z PO. To co Pan teraz chce im implikować, może już stać się bezprzedmiotowe po maju 2020 roku. "Obali wszystko" - to może się sprawdzić wcześniej niż Pan się spodziewa, tylko nie tak, jakbyśmy chcieli. Czy nie przyszło Panu do głowy, że Pan Gowin trzyma ich za ..., bo bez niego i do tego bez senatu wszystkie te Pana wywody mogą być aktualne już za jakieś 20 lat, lub już nigdy.

 4. Wojciech Ladny

  Widzę, że, darowany przez Pana czas PiSowi, mocno przyspieszył... Niestety, fatalnie to wygląda... Tak prawda...

 5. Krzysiek B.

  Ogoliłbyś się chłopie - żeby jakoś wyglądać przed kamerą i publiczną wypowiedzią

 6. Kora Jabłońska

  Podobnie, jak diabeł doprowadził do tego, że prawie nikt w niego nie wierzy, tak agentura Rosji wybiła ludziom z głowy, że Rosja obdarza naszą rzeczywistość swoją agenturą wpływu. Nawet tak mądrzy ludzie, jak Pan boją się nawet otrzeć o takie stwierdzenie. Niestety nasze służby są jakby uśpione, a takie formacje z powodzeniem i bez przeszkód hulają po Polsce, działając zarówno na polu gospodarczym, jak i politycznym.

 7. Bogusław Sporysz

  Od niedawna pana słucham. Przez przypadek. Dziękuje za komentarze. Bardzo celne

 8. dariusz salaj

  Panie Witoldzie chyba wszyscy jesteśmy ruskimi agentami , pozdrawiam

 9. dariusz salaj

  Jak zwykle Genialny p.Gadowski

 10. Jacek Pomarański

  Też piję po góralsku pozdro

 11. ewa kadlubek

  Ja bardzo prosze nie uzywajmy wyrazenia ze,,,,,Kwasniewski,,,,czy inni jemu podobni robili,lub robia kariere.To zwykle sprzedawczyki ,Chcialoby sie uzyc wiele innych wyrazen i porownan. Och,,,,,,

 12. Artur Pusz

  Lubię Pana komentarze. Niestety "pomyślało" mi się że za późno na ten komentarz, wszak po wyborach a namawianiem do głosowania na Pis z powodu braku alternatywy odebrał Pan głosy "rewolwerowcom" Chyba że to taka gierka. Chciałbym się mylić. Zobaczcie jak grzmię na PiS, wcale nie jestem ich, oni są - be. Teraz, tuż po wyborach. co z tego. Posłuchamy komentarza za 3,5 roku, zobaczymy jak zmieni się Pana narracja.

 13. Tachion

  "Poniekąd słusznie" ??? "Przesadził"???... Gdyby to chodziło o Pańską córkę, to myślę, że nie za słowa wypowiedziane, a za samą sugestię tylko - dostałby od Pana po mordzie. Jeśli rzeczywiście tak powiedział to znaczy że już dawno "obrósł w piórka", że ma usta pełne gówna i w moich oczach niczym się nie różni od swoich znienawidzonych oponentów.

 14. Adam Skafander

  Dziękuję za dotychczasowy Pana dorobek panie Witoldzie! Mam prośbę. Jest pan wybitnym intelektualista. Czy mógłby pan podać tytuły książek które pan uważa za najbardziej wartościowe? Najchętniej bym je zakupił u Pana. Ale na pewno jest ich taki ogrom że nie ma ich wszystkich w pańskiej księgarni. Chodzi mi o książki które każdy człowiek powinien znać i które są wartościowe. Mógłby pan też o nich opowiedzieć w komentarzu tygodnia. Z chęcią bym wysłuchał takich wypowiedzi bo doczesnosc jest często zbyt trywialna. A uniwersalne przekazy nie przenikają. Mam nadzieję że ta prośba dotrze do Pana oczu.

 15. Hela kukułka

  jak "Polak" jedzie do USA to tylko po to by Polaków sprzedać :( jeszcze nam nigdy nic z tej "przyjaźni" dobrego nie przyniosło....

 16. bocoy noiu

  Akurat. IPN i inne instytucje są opanowane przez żydów i kolaborantów żydowskich. Nic nie zrobią by głosić prawdę i bronić dobrego imienia Polski i Polaków.

 17. Marta Krysa

  Dziwię się, że Żydzi nie czepiają się Budapesztu czy Paryża, które w sumie 'sprzedały' ponad 2 mln Żydów. Czy to świadczy o tym, jakie Polska ma 'poważanie' w świecie...? No, chyba tak.

 18. jakrzys1047

  Panie Witoldzie. Proponuję zapoznać się z książką "Sztuka wojny" autor - Sun Tzu, Sun Pin. Proponuję też przemyśleć, czy takie rozwiązania strategiczne, nie odpowiadają temu co mamy teraz w Polsce. Naród jest skłócany, naród jest niszczony. Wszelkie ustawy PIS to gra pod publiczkę, a nie konkretne działania które mogą napędzić gospodarkę (np.kanał elbląski). Nowe obostrzenia prawne, nowe coraz wyższe podatki, darowizny z państwowej kasy, w celu "kupienia wyborców". No i tak słaba opozycja, z takimi głupimi pomysłami - wygląda jakby ktoś nam pozostawił tylko jeden rozsądny wybór. Pamięta pan idiotę od "sześciu króli"? Nie ma pan wrażenia, że nikt... dosłownie - nikt nie palnął by takiej głupoty. Tak samo było z kamieniami rzucanymi przez ludzi w dinozaury. Ja podejrzewam świadome działania zydostwa, w celu totalnej destabilizacji kraju. Po to wysyłane są im paszporty w ilościach hurtowych, żeby mogli za jakiś czas wprowadzić się do biednego kraju, pełnego biednych ludzi. Dlatego młodzi mają wyjechać i szukać pracy za granicą. Służący zydowskich elit będą pochodzić z Indii i Bangladesz. Czy pan tego nie widzi? Wg mnie PIS - to nie jest "Polskie Państwo".

  1. bocoy noiu

   nie smierdza, ale te to sam smród.

 19. Regine

  Jak nisko upadlismy jako Polacy, skoro normalne słowa prawdy nazywane są odwagą... Pozdrawiam Pana Witolda!

 20. Piotr P

  jaki gang karateków, jeden z nich, baran zreszta najwiekszy, psychopata , złapali jelenia i mówia bzdury

 21. Chleb z Nieba

  *★NASZA WOLA; WASZA WOLA - A GDZIE WOLA BOŻA, KTÓRA JEST GWARANTEM POKOJU, PRAWDY, MIŁOŚCI I WSZELAKIEJ POMYŚLNOŚCI.... ZGODNEJ Z ZAŁOŻENIEM STWÓRCY... DLA WSZYSTKICH DZIECI JEDNEGO BOGA WSZELKIEGO STWORZENIA BRACIA I SIOSTRY; A BRAĆMI SĄ CI KTÓRYCH TEN SAM DUCH PROWADZI - NIE INACZEJ!* *★ZGODNIE Z WOLĄ BOŻĄ... A NIE SWOJĄ (TWOJĄ, MOJĄ, WASZĄ) LUDZIE; DOPIERO WÓWCZAS ZAPANUJE POKÓJ I SPOKÓJ... KRÓLESTWO, BRATERSTWO BOŻE, TU I TERAZ!* *★MODLICIE SIĘ O TO CODZIENNIE; POWOŁUJECIE SIĘ NA JEZUSA... ALE NIESTETY ZUPEŁNIE GO NIE ZNACIE!* --- *★Bracie, Siostro jaką to BELKĘ dźwigasz w swoim oku?* *★Jezus:* *★ZAPRAWDĘ WYBACZONE BĘDĄ WAM WSZYSTKIE WASZE WINY, TAK JAK WY WYBACZYLIŚCIE SWOIM BLIŹNIM!* *★Wszyscy bez wyjątku będziecie potrzebować MIŁOSIERDZIA i tym Miłosierdziem Bóg Was Wszystkich obdarza!* *★Zatem wy Wszyscy również powinniście być miłosierni.* *★NIECHAJ WASZYM OSĄDEM ZAWSZE KIERUJE MIŁOSIERDZIE (KTÓRE WSZELKĄ WINĘ NA BOK ODSTAWIA) A MIŁOŚĆ (KTÓRA WSZELKIE ZŁO WCHŁANIA I NISZCZY) POSTĘPOWANIEM.* ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ *★ZBAWIENIE JEST OD POCZĄTKU STWORZENIA , JEST DAREM BOGA OJCA - ŁASKĄ!★* *★Krzyż Jezusa ukazuje na zawsze, że postawa Jezusa w stosunku do grzeszników nie była ani potępieniem ani darowaniem winy, ale raczej wiecznym i miłości pełnym zbawieniem.* *★Jezus prawdziwie jest zbawicielem w tym sensie, że jego życie i śmierć skłania człowieka do dobroci i prawego dążenia do wiecznego życia.* *★Jezus kocha ludzi tak bardzo, że jego miłość wywołuje odzew miłości w ludzkim sercu. Miłość naprawdę jest zaraźliwa i wiecznie twórcza.* *★Śmierć Jezusa na krzyżu jest przykładem miłości, odpowiednio silnej i boskiej, aby darować grzechy i wchłonąć wszystkie złe uczynki. Jezus objawił temu światu, że prawość ma wyższą wartość niż sprawiedliwość, zaledwie formalne dobro i zło.* *★Boska miłość nie tylko wybacza zło, ona je absorbuje i praktycznie niszczy.* *★Przebaczanie z miłości absolutnie góruje nad przebaczaniem z miłosierdzia.* *★Miłosierdzie odstawia na bok winę z powodu czynienia zła, ale miłość na zawsze niszczy grzech i całą wynikającą z niego słabość.* *★Jezus przyniósł na Ziemię nowy sposób życia. Uczył nas, żeby nie opierać się złu, ale poprzez nie znaleźć tę dobroć, która skutecznie zniszczy zło.* *★Przebaczenie Jezusa nie jest darowaniem winy; jest zbawieniem od potępienia.* *★Zbawienie nie lekceważy złych uczynków; ono czyni je dobrem.* *★Prawdziwa miłość nie idzie na kompromis z nienawiścią ani jej nie przebacza, ona ją niszczy.* *★Miłość Jezusa nigdy nie zadowala się zwykłym przebaczaniem.* *★Miłość Mistrza zakłada rehabilitację, wieczne życie.* *★Jest zupełnie poprawne mówić o zbawieniu, jako o odkupieniu, jeśli macie na myśli tę wieczną rehabilitację.* *★Dzięki sile swej osobistej miłości do ludzi, Jezus mógł przełamać władzę grzechu i zła. Wyzwalał tym samym ludzi do wybierania lepszej drogi życia.* *★Jezus był przykładem wyzwolenia od przeszłości, które samo w sobie obiecuje tryumf przyszłości. Tym samym przebaczenie daje zbawienie.* *★Piękno Boskiej miłości, raz w pełni przyjęte do ludzkiego serca, na zawsze niszczy urok grzechu i siłę zła.* *★Krzyż jest najwyższym symbolem świętej służby, poświęcenia życia dla dobra i zbawienia bliźnich.* *★Krzyż nie jest symbolem poświęcenia niewinnego Syna Bożego zamiast winnych grzeszników, aby przebłagać gniew obrażonego Boga; pozostanie on jednak na zawsze, na Ziemi i w całym rozległym wszechświecie, najświętszym symbolem dobra, które obdarza sobą złych i tym samym ocala ich, dzięki takiemu właśnie poświęceniu z miłości.* *★Krzyż stał się symbolem bezinteresownej służby najwyższego rodzaju, ostatecznego poświęcenia objawiającego się w pełnym obdarzeniu prawym życiem, w służbie z głębi serca płynącej działalności a nawet w śmierci, śmierci na krzyżu. To właśnie widok tego, największego symbolu obdarzającego życia Jezusa, prawdziwie inspiruje nas wszystkich, żeby iść i czynić podobnie.* --- ----- *★Miłosierdzie i Miłość★* ----- ★Wyświęcenie Apostołów. ★Wtedy Nataniel spytał: Mistrzu, czy mamy zrezygnować z prawodawstwa? *★JEZUS:* ★Prawo Mojżesza mówi: *★OKO ZA OKO I ZĄB ZA ZĄB.* ★Co mamy mówić? *★A Jezus odpowiedział:* *★POWINNIŚCIE ODPŁACAĆ DOBREM ZA ZŁO. MOI POSŁAŃCY NIE MOGĄ WALCZYĆ Z LUDŹMI, ALE MUSZĄ BYĆ DELIKATNI DLA WSZYSTKICH. MIARA ZA MIARĘ NIE POWINNA BYĆ WASZĄ REGUŁĄ.* *★Ci, co władają ludźmi, mogą mieć takie prawa, ale tak nie jest w królestwie; MIŁOSIERDZIE zawsze powinno decydować o waszym osądzie a MIŁOŚĆ o waszym postępowaniu. I jeśli są to mocne słowa, nawet teraz możecie zawrócić. Jeśli wymagania apostolstwa są dla was za trudne, możecie wrócić do mniej rygorystycznych dróg zdobywania wiedzy.* ★Słysząc te zaskakujące słowa, apostołowie rozproszyli się na chwilę, ale wkrótce wrócili i Piotr powiedział: *Mistrzu, chcielibyśmy iść razem z tobą; żaden z nas nie zawróci. Jesteśmy w pełni gotowi zapłacić dodatkową cenę; wypijemy ten puchar. Będziemy apostołami, a nie tylko uczniami.* *★Kiedy Jezus to usłyszał, powiedział:* *★Bądźcie zatem gotowi do czynienia waszych powinności i pójdźcie ze mną. Czyńcie swe dobre uczynki w tajemnicy; kiedy dajecie jałmużnę, niech nie wie lewa ręka, co robi prawa. A gdy się modlicie, oddalcie się sami w zacisze i nie stosujcie pustych powtórzeń, czy nic nieznaczących frazesów. Zawsze pamiętajcie, że wasz Ojciec wie, czego wam trzeba, nawet zanim go o to poprosicie. I nie zaczynajcie postów z posępnym obliczem, widocznym dla ludzi. Jako moi wybrani apostołowie, teraz oddzieleni od innych dla służby w królestwie, nie gromadźcie sobie bogactw na Ziemi, ale poprzez swoją bezinteresowną służbę gromadźcie sobie skarby w niebie, gdyż tam gdzie są wasze skarby, tam również będą wasze serca.* ★Lampą ciała jest oko, przeto, jeśli oko twoje jest szczodre, całe twoje ciało pełne będzie światła. Ale jeśli oko twoje jest samolubne, całe ciało twoje przepełnione będzie ciemnością. Jeśli to właśnie światło, które jest w was, przemieni się w ciemność, jak wielka jest ta ciemność! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ -----*☆OJCZE NASZ☆*----- *★SŁOWA JEZUSA★* *★Bóg Nie Wodzi Na Pokuszenie.★* *▪Ojcze nasz, który jesteś w niebie.* *▪Święć się imię Twoje.* *▪Przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja.* *▪Na ziemi jako i w niebie.* *▪Daj nam dziś chleba naszego na jutro.* *▪Pokrzep nasze dusze wodą życia.* *▪I odpuść nam wszystkie nasze winy.* *▪Tak jak i my odpuściliśmy naszym winowajcom.* *▪Zbaw nas w obliczu pokusy, zachowaj nas od złego.* *▪I spraw, byśmy byli coraz bardziej doskonali, tak jak Ty jesteś.* *★Amen★* *★W roku 9 r.n.e. 15 letni Jezus (ur.21.08.7 r.p.n.e) po raz pierwszy sformułował modlitwę którą dał swojej rodzinie w swoim rodzinnym domu, której później uczył swych apostołów, a która dla wielu stała się znana jako „Modlitwa Pańska”.* *●Śmierć Jezusa 36.8 lat - przed godziną piętnastką 7.04.30 r.n.e.* *★Część Chwała i Uwielbienie JEZUSOWI CHRYSTUSOWI, Naszemu Stwórcy i Zbawicielowi; Władcy Uwielbionemu naszego wszechświata.* *★Bogu Wszechmocnemu Część, Chwała i Uwielbienie na wieki★* --- *★Braćmi i Siostrami ... są Ci KTÓRYCH TEN SAM DUCH PROWADZI★* *★Duch BOGA OJCA (WODA ŻYCIA) i POCIESZYCIEL - Jezusowy DUCH ŚWIĘTY; Studnia Wody Żywej, (DUCH OJCA I SYNA - CHLEB ŻYCIA I KIELICH ZBAWIENIA), DUCH PRAWDY ŚWIATŁOŚCI i ŻYCIA WIECZNEGO.★* *★Duch Pokoju, Braterskiej Miłości i Miłosierdzia★* *★Braćmi i Siostrami są Ci którzy posiadają możliwość osądu moralnego i duchowego pojmowania★* *★JEZUSOWY DUCH PRAWDY, POCIESZYCIEL ZOSTAŁ WYLANY NA WSZYSTKICH W CIELE! - NIE TYLKO NA APOSTOŁÓW!★* *★JEST W NAS WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU!★* *★TO CHRZEST DUCHOWY★* *★ŚWIAT ... PRZYJĄĆ GO ,, NIE MOŻE " BO GO NIE ZNA!* ---*★Czyżby?!★*--- *★Jezusowy Pocieszyciel - JEGO DUCH PRAWDY I ŚWIATŁOŚCI - KIELICH ZBAWIENIA* : (E.W. Ś.J. 14 /15 do 26/, E.W. Ś.J. 15 /26/, E.W.Ś.J. 16 /7,13,31/. twojabiblia.pl/czytaj/J/14 *★Jezus Studnia Wody Żywej - Duch Prawdy - Pocieszyciel★* E.W.Ś.J. 7/37,38,39 twojabiblia.pl/czytaj/J/7 7:37 A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. 7:38 Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. *★**7:39** A TO MÓWIŁ O DUCHU, KTÓREGO MIELI OTRZYMAĆ CI, KTÓRZY W NIEGO UWIERZYLI; albowiem Duch Święty (Pocieszyciel Jezusa) nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.★* *★OSTATNI ROZKAZ JEZUSA:★* E.W.Św.M. 16:15 twojabiblia.pl/czytaj/Mk/16 --- ★Pozdrawiam i błogosławię BRACIA I SIOSTRY.

 22. muza Sam

  Przestańcie szczuc polakow na żydów a Wy naiwni zrozumcie ze te ich szczucie ma na celu niszczenie Polski i PiSu .Nigdy wczesniej takiej nienawisci nie siali bo byli przy korycie !!! A to stare kmuchy sa ktore wspólnie odgrywaja te pseudo patriotyczne rolę .

 23. Daro Skwarek

  plsel.info/video/wideo/maO8p4evmI1oeHY.html

 24. Dariusz Wesołowski

  Taaaaa....... to niesamowite co się dzieje na tym świecie i w naszym kraju. Chwała panie Witoldzie, że pan o tym mówi tak głośno. Niestety, jest wielu takich, którym wystarcza jedno, czy dwa piwka wieczorem, kanapa i kolejny odcinek Kiepskich ... Ludzi rozumnych coraz mniej. Czyżby to efekt stosowania szczepionek ?

 25. Antoni Wielowiejski

  Akurat niepodejmowanie tematu roszczeń jest słuszne. To jest sprawdzony (i skuteczny sposób) W taki sam sposób Niemcy nie podejmują tematu reparacji. Chodzi o to, aby w żadnym zapisie i w żadnym słowie oficjalnie rejestrowanym nigdy nawet nie wspomnieć o temacie. Mówił o tym komentator niemiecki. Merkel nie mowi ani słowa o reparacjach- bo gdyby się wypowiedziała (nawet przecząco) wprowadziłaby możliwość, ze temat w ogóle istnieje. Temat reparacji - nie istnieje. Tak jak dla Polski temat żydowskich roszczeń ma nie istnieć. Lepiej naśladujmy Niemców z ich polityką, bo co jak co, ale są cholernie skuteczni. Premier, prezydent! Ani słowa o 447 w żadnym oficjalnym dokumencie. A jeżeli piszą do nas listy to nie odpowiadamy. Temat nie istnieje i nigdy go nie podejmiemy.

 26. Szymon Klucznik

  Marionetka J.P. Morgan - Witold Gadowski.

 27. Szymon Klucznik

  Następny z WSI, kolega Sumlińskiego, turecka marionetka. Kara śmierci w imieniu Podziemnego Wojska Polskiego.

 28. Robert Szmigielski

  PiS mógł przebudować Polskę i dokonać totalnej konserwatywnej kontrewolucji. Nie zrobił NIC. PiS zdradził swych wyborców. Kiedyś mocno popierałem PiS. Bardzo mocno. Dziś także dzięki PiS już NIE zamierzam tej partii popierać. PiS nie jest warty zaufania. Niestety.

 29. Dariusz Pogocki

  Szkoda, że Pan się dopiero teraz obudził. :(

 30. Abc Def

  🐒 realistka panie Gadowski dziękuję za cenne informacje miło się słucha.A tak po cichu czy ta kawa jest smakowa?? np.czekoladowa lub waniliowa zawsze Pan zrobi mi apetyt 😄👍

 31. cyboreq

  Bzdura. Chcą się bronić przed neomarksizmem i globalizacją, a hasło "zrównoważony rozwój" z ust im nie schodzi. Czysta hipokryzja!

 32. darroox

  BRAWO Panie Gadowski.Szacunek...

 33. Renata Sobieraj

  Nareszcie przejrzał pan na oczy,albo dopiero teraz mówi pan jak jest.

 34. Miro Nazar

  Licytacja...

 35. Miro Nazar

  /Porządny człowiek, chociaż Żyd - słowa Ludwika Hirszwelda...

 36. Czaja Henryk

  Zacznij WALCZYC nie narzekaj.

 37. Kaz ZIELI

  Witam Panie Witoldzie,mnie też PiS gra na nerwach i musimy wybierać ludzi, którzy są godni tego, by stanąć na czele Państwa Polskiego. Bo ja nie stanę u boku tych, co krzyczą z Kwaśniewskim,, My wolny naród " Pozdrawiam.

 38. Barbara Gumkowska

  Dlaczego wspierał Pan PiS zamiast Konfederacji?

 39. Trudzia kaleja

  Witajcie, uważam,że takim ludziom,którzy źle mówią i piszą o nas i naszej Polsce odpowiednie instytucje płacą im za te oszczerstwa bo innej opcji nie widzę. Bo żadne pieniądze nie smierdza, ale te to sam smród.

 40. Michał Wojciechowski

  No właśnie...a u nas chcą siedzibę Hitlera odbudować.

 41. Teofilo .Caterinio

  Słucham Pana z ciekawością a jednocześnie rodzi się pesymizm co do naszej przyszłości jako Polski wolnej i sprawiedliwej. W czasach zaborów podjęto „pracę organiczną”, która zakładała wypromowanie nowej elity narodu. Dziś podjęto wiele działań mających na celu degenerację społeczeństwa. Owoce tej degeneracji widać po wyborach. Dlatego dziwię się Pana optymizmowi co do rodzącego się sprzeciwu obywatelskiego. Wierzę, że spotyka Pan takich ludzi, wspaniałych Patriotów, którzy pragną oczyścić nasze życie społeczne, gospodarcze, naukowe i duchowe z ludzi podłych, zdrajców i karierowiczów. A co potem? Kto wypłynie na tym sprzeciwie. Kto zajmie miejsce tych „złych”. Czy wieży Pan, że Żydzi , Niemcy, Rosjanie, czy Amerykanie odpuszczą sobie Polskę i pozwolą nam na niezależność? Wydaje się, że program p. Brauna: własność, szkoła, kościół i strzelnica daje szansę na odnowienie społeczeństwa. Bez ludzi odważnych i mężnych nic nie osiągniemy.Pozdrawiam.

 42. Jolanta Kurys

  Ale Pan Bog widzi wszystko i przyjdzie niedlugo Sadzic Sprawiedlwie!

 43. Wiesław Gałuszka

  Zdrówka Witoldzie życzę jesteś potrzebny Polsce !. hej.

 44. MrVoojek

  A

 45. Stefan Maziarski

  Nie wstyd panu plesc takie bzdury ? Prezydent wg Pana pojechal do Ameryki po wolnosc i technologie drugi ,zeby sprzedac Polske. Marszalek senatu , nie ma zadnej realnej wladzy i co najwyzej moze jak Zagloba Inflanty Szwecji obiecac Grenlandie Ameryce . Ja widze jedno. Wydamy setki miliardow zlotych na parenascie F-35 , samolocikow zabawek , ktore na polu walki sila tzw ognia niczym nie roznia sie od przestarzalych F-16. Sa takie raporty amerykanskie i mozna je przeczytac. A zanim nauczymy sie na nich latac mina dziesiatki lat. No i oczywiscie serwis bedzie kosztowal drugie tyle , bo nie beda naprawiac tego sprzetu kowale ze Swieradowa Zdroju tylko fachowcy z Minnesoty. Ale bedziemy mogli jezdzic bez wiz. Teoretycznie. Za pare lat wejda drony i zabawki zezlomujemy . Czy warto byc takim patriotycznym sojusznikiem Ameryki ?

 46. Slawomir Koldys

  Panie Gadowski, ustawa 447 mówi o mieniu osób którzy zginęli, i nie mają spadkobierców. Polska nie ma problemu, ze spłatą roszczeń dla rodzin lub krewnych. Na pewno to przejęzyczenie. Pozdrawiam i dziękuję za aktywność

 47. Michał Wojciechowski

  Z publikacjami jak ta grabowskiego, nie da się walczyć inaczej niż poprzez większą pracę, więcej pieniędzy przeznaczone na własne badania.

 48. Tomasz Nowacki

  Dobry komentarz Panie Witoldzie zresztą jak zwykle czekam na następne.Pozdrawiam:)

 49. byOlafderHB

  Obrzydliwy ... Jest Polski rząd?

 50. Alinka Labrador

  CBA Musi być

 51. Rafał Tarnowski

  Takich polityków nam trzeba, pozdrawiam ✌️✌️✌️

 52. Muszka 19

  Panief Witoldzie-respekt i szacunek-brakuje mi tylko chociaż wspomnienia o nowej sile politycznej w Sejmie.Może jeszcze niewiele-ale protestuje i buntuje się przeciw niegodnym-niezrozumiałym wyborom rządu.Czyż nie powinno się jej chociaż zauważyć-nie mówiąc o poparciu-przecież wygląda na to że my Polacy-tylko na nich możemy liczyć!!!.Jak dotąd-BRAWO KONFEDERACJA!!!! ..

 53. Zegarynka TV

  Towarzystwo Chrystusowe i Towarzystwo Jezusowe to dwa zupełnie różne zgromadzenia zakonne. Pierwsze to Chrystusowcy, drugie to Jezuici.

 54. osaczinoza Osip

  Pan jesteś śmieszny, jak tam kolega Banaś ? Pan jesteś żałosny 🤣 ty zadymiarzu z dupy wyjęty ! W latach 80 robiłeś porządek ? No właśnie widać jaki porządek zrobiłeś 😂😂😂 dziękuję panu za postkomunę u władzy 😘 brawo 😘

 55. 30STM

  Panie Witoldzie piękny komentarz👍

 56. Krynia mus

  Trochę pan przesadził,że tych antypolaków wśród żydów jest tylko kilka procent.Jest ich o wiele więcej.

 57. FRODO PRODUCTION

  Pozdrawiam Serdecznie udostępniam

 58. Stan M

  Gratulacie Panie Gadowski .

 59. Antoni Matuszek

  ......jestem w stanie to wytłumaczyć

 60. Art Zet

  Kiedy w księgarence będzie dostępna "Historia antykultury" K. Karonia???

 61. Marek Krzysztofowicz

  Jest pan nadwornym klakierem bolszewickiej formacji populizmu i socjalizmu i nie może dostrzec ile ta formacja zrobiła złego będąc przy żłobie... Może trochę analizy właśnie tych lajdackich rządów a nie ciągle odnoszenie się do tych co myślą inaczej

 62. Mirella Błędowska

  może kiedyś osądzą tych bandytów co wieszali portrety europosłów na szubienicach i wysłali akty zgonów do polityków w tym do Pawła Adamowicza.

 63. Mirella Błędowska

  A za granicą mówią, że Polacy to złodzieje,pijaki i nieroby a kiedyś nawet mi zadano pytanie czy to prawda, że jak Polak ma do wyboru piękną dziewczynę i pół litra to wybierze pół litra ?? Ja boję się tylko prawdziwych polaczków, jak się nabrowcują to szukają, żeby komuś nawalić a teraz słyszałam, że robią już bomby po piwnicach i garażach. Będą ginąć niewinni ludzie i to nie od bakterii i pasożytów. To pis wykarmił to całe kibolstwo własną piersią i nadal ich rozpieszcza.

 64. OFF CUTS

  Co ty czlowieku dopiero jak cie od koryta odsuneli to mowisz I tak nie wszystko.

 65. Justyna Mariola Nowakowska

  Nowe prawo się tworzy w sprawie 447 zaczynają od Polski a potem reszta krajów ma tak robić płacić im haracz złodziejom ŚWIATOWEMU KONGRESU ŻYDÓW z usa jakiś judaszy nawet nie żydów

 66. paput zuch

  z całym szacunkiem ale jakie ma Pan zarobki?

 67. Marcus Osarovsky

  Dzieki Bogu Pan Witold otwiera wreszcie oczy na PiS. Ja to zrobilem juz po Szydlo.Pozdrawiam

 68. Jacek Konior

  Weźmy się do roboty! Wychowanie dzieci nam tylko zostało, bo mentalność się kształtuje latami. Trzeba nam mądrych i uczciwych a nie dorobkiewiczów! Szczęść Boże!

 69. Dżony Wróżba Z Jamajki

  A podstawiony TW dalej ogłupia tępe i tak masy,bo nikt nie może się skumać co się dzieje na świecie. Te jego pocieszne gesty z sączeniem herbatki z filiżanki są żenujące. Teraz zmiana narracji nastąpiła,bo oficer prowadzący podłożył nowy tekst do przeczytania.

 70. Dyrektor Krzakoski

  Gadowski bujaj się naiwny frajerze. Nie wiem co musiałoby się stać żebyś rzetelnie i uczciwie opisał ten socjalistyczny PiSożydowski syf jaki szykuje na twoja ukochana partia. Obrona PiSu tłumaczona jeszcze większym skurwysyństwem POstkomuszych POpłuczyn wspieranych lewackim ścierwem z SLD, jest po prostu żałosna.

 71. time traveller

  Za ten komentarz odnawiam subskrypcję...

 72. beyondGood&Kitten

  "Keith", drugie imie Chestertona nie czyta sie jak "Kejt" tylko (w najwiekszym przyblizeniu) "Kif".

 73. Walery Jan Trzesniewski

  Dziekuie bardzo za muwienie PRAWDY! Ja jak Polak osobiste pisal do pana prezydenta Kwasniewskiego, na de kilka listach pismo, kiedy on prezydentom. Nawic otrzemal, z poczty Polski podtwierdzenie, ze kancelaria pana Prezydenta otrzymala moi listy. (Tam byla procania i do rezysera Wajdy, zeby zniac film i o zamordowanych Polakach, tu w Kamieniec Podolskim i na Podolu,gdie byl zamordowan, i moj dziadek Juzef Trzesniewski NKWD -stami. Tedy eszcze byli zywi swidky tych zlodiejstw zydow - bolszewikow,komynistow...Gdie takoz jeszcze zywi byli sami cie byli NKWD -isty zeby szybko mozna bylo podac w trebynal Gaagi diecyziju pro genocyd preciw Polakow na bylemu SSSR. Zeby wyznac nas Polakow jak w Galicii, tak i na Podoliju, az do rzeki Dniepr, korennym NARODOM! I zeby nam potomkam byla wyplaczena sfatysfakcia, otdane ziemi i wlasnosc ktora byla otobrana zydo - komunjakami! A teraz tych zlodiejew zydo - chochly naszy ziemi i wlasnosc chco czrez aukciony przedawac, tym ze zydam i chochlam! I taz mafia z uzadu Unii Europiejskiej, gdie zaprawlajo ti ze zydi, ofiecijno nie zakonno podrzymuja zydowsko - chochlacku mafiju w " Niezaleznij" Derzawi Ukraini. Ja jak architekta i urbanista,40 lat walczu za zabytki naszy, ziemi, wlasnosc z, w poczotku radzieckoj, teraz ich przyiemnikow chochlackiej mafijej wszystkiego panstwa Ukraina. I poky oni trzymajo nad nami wladze i bezkarnosc za swoi zlodiejstwa! Zabytki, cwientazy, Polakow jak narodowosc zniszczyli!!! Stwozywszy nie zakonno z byloj Polskoj narodowosci - ukraincow polskiego pochodzenia! Ja chce zapytac u panow bylych PREZYDENTOW POLSKI! I pana Kwasniewskiego i innych i terazniejszego Prezydenta Dudy! TO TEGO CHCIAL BOG! Kiedy panow do wladzy dopuscil ? Itego wszyscy Polacy chcieli,jak w Polsce, tak i w swiatie, zeby nas jak narodowosc i pamiac o nas, dla przyslych pokolen, zniszczyc? NIE! MY ESZCZE ZYJIEMY I BEDZEMY ZYC ! Ja zostal pokolenie kture urodilos jeszcze XIX wieku. Dostatnio wiem historiju XX wieku, jak i terazniejszu bo walczyl za wladzu, jak Polak - patriot. I wpewnieno muwio ZE TRZEBA SKLADAC DIECYZIJU MIEDZYNARODOWY TREBYNAL W GAAGU, A MOZE NAWIEC NJURBERG II, PRECIW ZYDOW GLOBALISTOW, KTURZY JUZ, OT HOZARII, A NAWIEC OT JEZUSA HRYSTA(FARYSIEUSZY), ORGANIZUIE I PROWADZO WOJNY, PRECIW CYWILIZACIJ LUDSTWA! NAWIEC SWOICH SOPLIEMIENIKOW WYKORYSTUJO W ZNISZCZENJU!.. ) Ja nie antysimit, ja wiem ze Jezys byl Judiejem ale oni, farisieuszy jego zamordowali za PRAWDU I SPRAWIEDLIWOSC! Jak dzisiaj ZYDOWSKA MASIONERIA I MAFIA Z INNYMI MASIONERIJZAMI I MAFIAMI SWIATA "POZPINAJO"-ZNISZCZAJO CZEREZ PRZYDUMANI POLITYCZNI TECHNOLOGII! MY MUSIMY TO OSTANOWIC! Jak minimum! BOG! HONOR! i OJCZYZNA! Z Kamieniec Podolskiego. Czesc.

 74. piotrfleischmann

  Panie Witoldzie, dlaczego w takim razie przed wyborami zamiast wspierać Konfederację poddał się Pan i namawiał do głosowania na Pis, który zaczął Pan krytykować zaraz gdy się okazało, że Konfederacja jednak weszła?

 75. Mariusz Lechowicz

  Panie Gadowski wreszcie święte wzburzenie inaczej się nie da trzeba batem ćwiachać to towarzystwo czekam na więcej pozdrawiam i zdrowia życzę

 76. Piotr Nabzdyk

  Środowe komentarze pana Witolda słuchałem co tydzień na emigracji.

 77. dario

  Piekna pieśń: plsel.info/video/wideo/mqmt0n2rqXGum2k.html

 78. BARTOSZUK2011

  Podobnie jak Grzegorz Braun taki i Gadowski traci rozum. Ledwo co się Polska z rąk zdrajców z Po wydostala to jeszcze Ci psiocza na rząd który robi porządki w Polsce od 4 lat . ŻYG

 79. Seb Seb

  Gad rznie idiotę głosował a nawet namawiał na PIS a teraz krytykuje cwok jeden

 80. Joe and Sephs

  wilk w owczej skórze

 81. jan nowak

  Pani Jakubowska suchą stopą przeszła z grupy trzymającej władze do mediów braci Karnowskich

  1. Halina Prętka

   Pamiętam jeszcze jej słynne "lub/i czasopisma ".

 82. suomynonaem

  Poznałem kiedyś Żyda jak byłem młodym człowiekiem, przyleciał na pogrzeb ojca , powiedział coś co zapamiętałem . "nie ma już ludzi wśród nas którzy by poświadczyli prawdę jak było a mi to nie na rękę ale pamiętaj ja i moja rodzina żyję dzięki Polakom którzy zginęli za nas , ostała się tylko siostra zabitych" . Obecnie to bardzo bogata osoba, mieszka na Efraima Schroegera w Warszawie . Ja nazywam się Majewski

 83. lusi luckowa

  Wszystkim zniesmaczonym i oburzonym moimi wpisami odpowiadam dałem PISOWI 4 lata wolności teraz jest MÓJ CZAS KRYTYKI więc prosty konkurs PIS PO znajdź jedną róznicę mozna rozpocząć a pluc też mozna i td jak zwykły POLAK jestem przyzwyczajony od 50 lat że kazdy dba o siebie zaraz jak go wybierzemy zaczyna nas okradać bez litości-dlatego tak szybko politycy I DUDA odwiedzają wszystkie POWIATY by przypadkiem z nikim dłużej nie wejść w polemikę ZAGNE KAŻDEGO OD Dudy DO KACZYŃSKIEGO niestety nigdy nie dojdzie do konfrontacji POLAK i władza NIGDY - zawsze bedzie jak z KOMOROWSKIM i jego suflerką WŁADZA NAMI GARDZI MA NAS ZA NIEWOLNIKÓW BO WŁADZA MA POTRZEBY my mamy tyle na miesiąc ile oni wydaja na butelke wina....TAK TAK TO NADAL SIĘ DZIEJE JEST PIS A JAEST JAK ZA PO dojenie

 84. suomynonaem

  No i tak trzymać . Mało jest Żydów którzy mówią prawdę :(

 85. Darius Sagittarius

  ja pierdolę ... ale to normalne co mówi pan Witold ...

 86. Konrad Warzecha

  A kto dał pieniądze tej Engelking na tę antypolską książkę?

  1. Halina Prętka

   My podatnicy rękoma min. tzw. kultury Piotra Glińskiego człowieka wynalezionego przez Jarosława Kaczyńskiego.

 87. lusi luckowa

  Ostatnie minuty ZAMIAST PRAWDY SZANTAŻ HAKI -------kurwa co za kraj

 88. lusi luckowa

  Pan Michalkiewicz twierdzil niedawno że jest BIEDNY jak POLSKA PO 1989 roku ale POLSKĘ I MICHALKIEWICZA OKRADAJĄ NA TETKI TYSIĘCY I MILIARDÓW DOLARÓW ZŁOTYCH - mam wrażenie że biedaka trudno okrasc na 200 tysięcy PRAWDA Panie Gadowski....

 89. lusi luckowa

  Wystarczy posłuchać Jacka Bartosiaka dlaczego zrezygnował z prezesury CPK po PISOWSKIE CHORDY już wszystko miały rozkradzione ustalone kasa jest już w konkretnych kieszeniach a łopata nadal nie wbita - to człowiek uczciwy i profesjonalny poszedł swoja droga po co twarzą firmować tych ZŁODZIEI - polecam film jak ojciec pytał o swojego zabitego na misji syna co mu odpowiedział CYMAŃSKI i gdzie sa dzieci CYMAŃSKIEGO taki rodzynek wierszokleta

 90. Piotr G

  Pieniądze nie znają przyjaźni.

 91. lusi luckowa

  Ja mam wrażenie że niedługo zacznie Pan nam opowiadać o Gierku ....... a co z tym SZEJKIEM co poleciał do USA i kupił sobie rakiet za 287 milinów bo mu zostało na koniec roku zaczesany pajac ma teraz okno otwarte do sądowych najwyższych sfer a to PRZYGŁUP PRZYGŁUP w wersji HIGH to super urzędnik tego rządu CZLONEK komisji AMBER GOLD w której odpierdolił taka kompromitację że miałem wrażenie że ten rząd PIS to kasting na WAŁĘŚE ten sam poziom albo niżej........gdyby ktoś interesował się POLITYKĄ to Chojna DUCH już z 7 lat temu za czasów PO mówiła w radio jak ludzie PALIKOTA i SZJNFELDA układali prawo by krasc VAT nikt tego nie słyszał A TERAZ nawet identyznie jak TUSK ja wypierdolili w kosmos CO POTWIERDZA ŻE to rząd bliźniaczy do PO = czyli macie po 100 euro a my was za 8 lat wyskubiemy 3 x tak jak PO i to sie dzieje tylko ONI KRADNA SAMI tamci sie dzielili rosły firmy na gruzach tych okradzionych TERAZ NIC NIE ROŚNIE TYLKO niemieckie firmy zarzycane milinami euro przez niemieckiego Morawieckiego szkolonego w SZWAJCARII by słuzyć niemcom

 92. Bartlomiej Romanski-Gorsky

  Tak mówi Pan Zastępów, Przesławny, do narodów, które was ograbiły: Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka. (Zachariasza 2:12 )

 93. Bartlomiej Romanski-Gorsky

  כי כה אמר יהוה צבאות אחר כבוד שלחני אל הגוים השללים אתכם כי הנגע בכם נגע בבבת עינו

 94. Jerzy Michurski

  Kazdy potrafi krytykować to jest łatwe ale co zrobić aby bylo dobrze. Jurek

  1. Jerzy Michurski

   Km

 95. Renata Grundner

  Panie Gadowski pan na ten PIS. glosowal

 96. Bartlomiej Romanski-Gorsky

  plsel.info/video/wideo/yn-psWK0pnx2Z3Y.html

 97. lusi luckowa

  Mówiąc tylko 10 część prawdy działa Pan jak szcepionka uodparniając ludzi na to co sie dzieje.Jak widzielismy dzielnych tchórzy 5 lat temu z listami jak greckie zwoje z przestepstwami członków PO i ZERO winnych a co najgorsze ludzie PIS identycznie dla kasy konczą POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW bo co znaczy człowiek i jego rodzina jak dostajesz kasę studia dla dzieci i pracę dla nich w korporacji za 35 tysiecy miesięcznie.Z wszystkich wiarygodnych ludzi w naszym internecie to najwiarygodniejszy jest Krzysztof Jackowski reszta łącznie z PANEM niestety na wzór MICHALKIEWICZA wali nas w rogi jak pospolity wiejski proboszcz - skubnie 5 milionów awans za karę na inną parafię CUDOWNA MAŁOPOLSKA WIERZĄCA w proboszców.Pan chce coś powiedzieć to Pan mówi otwartym tekstem ten ukradł tyle i tyle a nie KWASNIEWSKI 19 lat temu PRZEDAWNIENIE pil z tym i tym BŁAGAM ten ocalony z holokaustu TO JEDEN JEDYNY ODWAŻNY PPAWDZIWY POLAK reszta to pienięzne zmonetaryzowane kndelki.......PAN robi mgłę jak nad lotniskiem w SMOLEŃSKU a co jest pod mgłą JA NIE UWIDIEŁ JA NIEZNAJU ......WSTYTD WSTYD -konkret sie liczy i wtedy ludzie pojdą za ciosem a tak zaszczepisz pan OBOJETNOŚC na kolejne 30 lat minimum.Wyślij Pan film swój Kaczynskiemu a jak nie obejrzy lub odmówi to PAN powie Kaczyński mnie olał czyli was POLAKÓW OLAŁ wie Pan jaka to MOC - Kwasniewskiego wymaluj sobie pan na papierze toaletowym bo tylko tyle mozesz Pan mu naskoczyc co rano I DOBRZE PAN WIESZ ŻE KWASNIEWSKIEMU MOŻESZ SKOCZYĆ a historia dzieje sie tu i teraz ......co trochę się Pan boi prawda...........dziwne ale prawdziwe.Polecam JACKOWSKIEGO KRZYSZTOFA reszta to wesołe miasteczko cyrk .......szkoda czasu na informacje o sytuacjach o których wiemy wiecej niż Pan Gadowski dpouszczony do 10 % informacji by zaszczepić w nas obojetnośc.EFEKT SIE LICZY a nie gadanie z najwiekszymi ludźmi świata najwiekszymi terrorystami jest Pan w stanie się spotkać a z KACZYŃSKIM nie ?????????????????? błagam kurna litości Panie mój ulubiony.....gdyby Pn chciał to by go pan uprowadził poinformował i wypuścił ALE PAN NIE CHCE bo co potem sweterki na szydełku czy handel towarem z WÓLKI KOSOWSKIEJ.

 98. Piotr Ulrich

  NUMER #28 NA KARCIE NA CZASIE - 108 632 wyświetlenia•20 lis 2019

 99. TheAandiaa

  Trzeba bylo glosowac na Konfederacje panie Gadowski. Znamy juz te panskie spiewki o pisie. Jak z zeputego gramofonu.

 100. Itzak Goldberg

  Polecam tę książkę